Lukas Graham prezentują nowy album!

Fani wspaniałej, nominowanej do Grammy formacji Lukas Graham,autorów megahitu “7 Years”, doczekali się w końcu trzeciego albumu duńskich artystów. Płyta otrzymała tytuł “3 (The Purple Album)”. Promuje ją ujawniona niedawno piosenka “Not a Damn Thing Changed” oraz singiel “Love Someone“.

Pierwszy singiel z albumu, “Love Someone”, to utrzymana w średnim tempie dość optymistyczna i niezwykle szczera piosenka, do której powstał piękny teledysk, pełny radości i miłości. W klipie pojawia się wokalista Lukas Graham Forchhammer, jego dziewczyna i córeczka Viola. “Piosenka opowiada o miłości, jakiej nigdy wcześniej nie czułem” – mówi o kompozycji Lukas.
Płyta “3 (The Purple Album)” to następczyni przebojowego krążka “Lukas Graham (Blue Album)” z 2015 roku z megahitem “7 Years“, który był numerem jeden w 13 krajach i uzyskał trzy nominacje do Grammy. Przypomnijmy, że promując drugi album, Lukas Graham wystąpił także w Polsce.

Piosenki na “3 (The Purple Album)” powstawały w Kopenhadze i Los Angeles. Wokalista Lukas Graham Forchhammer dostał wsparcie w studiu od Mortena “Rissi” Ristorpa, Mortena “Pilo” Pilegaarda, kompozytora Stefana Forresta i inżyniera dźwięku Davida LaBrela. Partie instrumentów zarejestrowali też Magnus Larsson (gitara basowa, chórki) i Mark “Lovestick” Falgren (perkusja, chórki). 30-letni Lukas stworzył utwory dojrzalsze, odbijające jego przeżycia z minionych trzech lat. Tytuł wziął się stąd, że jego córeczka Viola niedawno skończyła trzy latka. “To bez dwóch zdań dojrzalsza płyta, ale jest w niej też więcej życia” – zapewnia duński wokalista.