LYDMOR DLA POCZĄTKUJĄCYCH, CZYLI KILKA CIEKAWOSTEK O ARTYSTCE

Już w piątek, 30 listopada duńska nadzieja muzyki pop – Jenny Rossander, czyli Lydmor wystąpi na pierwszym klubowym koncercie w Polsce. Swoje neonowe show zaprezentuje w warszawskim BardzoBardzo. Z tej okazji zebraliśmy kilka informacji na temat artystki, które może zaciekawią Was przed jej występem, a niezdecydowanych przekonają, że naprawdę warto się tam pojawić.

1. Pierwsza napisaną przez siebie piosenkę Lydmor zatytułowała „Lonely Angels„. Artystka napisała ją mając 14 lat.

2. W 2015 roku nagrała album „Seven Dreams Of Fire” z Tomasem Høffdingiem, czyli Bon Homme, wokalistą i basistą duńskiego zespołu WhoMadeWho.

3. Pod koniec 2017 roku Lydmor opublikowała singiel „Helium High„, który był inspirowany jej przemyśleniami na temat seksualności i feminizmu. Przekazem piosenki jest to, aby kobiety pamiętały o szacunku do samych siebie i zachowaniu kontroli nad własnym życiem we współczesnym świecie, który jest zdominowany przez mężczyzn uważających, że mają prawo do ostatecznego głosu w każdej kwestii.

4. Artystka przez półtora roku mieszkała w Szanghaju. Decyzję o przeprowadzce podjęła spontanicznie. Czuła, że znajduje się w takim momencie życia, kiedy musi uciec bardzo daleko od otaczającej ją codzienności. Zdecydowała się więc na samotną podróż do Azji. Przygody, jakie miała w tym mieście są inspiracją dla historii opowiedzianej na jej najnowszym albumie.

5. Jedną z głównych inspiracji przy nagrywaniu albumu „I Told You I’d Them Our Story” była również powieść Roberto Bolaño „2666”.

6. Lydmor ma na dysku swojego komputera 57 różnych wersji singlowego „Money Towers„. Artystka miała dokładną wizję tego kawałka w głowie i zajęło jej sporo czasu, by stworzyć jego ostateczną formę.

7. Wokalistka napisała i wykonała piosenkę „Vild” promującą duński film fantasy Vildheks, powstały na podstawie serii powieście Lene Kaaberbøl. To jedyna piosenka artystki zaśpiewana w ojczystym, duńskim języku.

8. Lydmor czerpie dużo inspiracji z literatury i jest zapaloną czytelniczką. Do jej ulubionych twórców zaliczają się Siri Hustvedt oraz latynoamerykańscy pisarze tacy jak Jorge Luis Borges, Roberto Bolano i Julio Cortazar.

9. Jako młoda dziewczyna Jenny była fanką „Władcy Pierścieni” oraz „Harry’ego Pottera”. Te powieści inspirowały ją do pisania własnych historyjek fantasy.

10. Jako dziecko artystka słuchała głównie muzyki klasycznej. Fascynacja elektroniką przyszła dużo później.