Madox powraca z nowym singlem!

Każdy, kto myślał, że o Madox powiedział ostatnie słowo, był w błędzie. Artysta powraca i to w wielkim stylu! Czym nas zaskoczy?

Premierę najnowszego singla oraz klipu Artysty do utworu S.E.X. poprzedziła kampania antydyskryminacyjna zatytułowana #IamSEX. Dosłowne, czasem wulgarne treści o charakterze homofobicznym przewijają się na białym tle przy akompaniamencie muzyki najnowszego singla. Madox udostępnił kampanię na swoich mediach społecznościowych, uprzednio usuwając wszystkie posty, utwory oraz zdjęcia. Treści pełne nienawiści okazały się autentycznymi komentarzami odnoszącymi się do Artysty i jego twórczości zamieszczanymi w internecie przez tzw. “hejterów’’.

Czy kampania jest protestem wobec panującej nienawiści?
Tym razem Madox nie skupił się wyłącznie na wypromowaniu swojego nowego projektu, lecz poprzez akcję #IamSEX skłania nas do refleksji i na swoim własnym przykładzie porusza poważny problem społeczny.
Kampanię Wokalisty poparli również ludzie świata medialnego (m.in. Marta Malikowska, Les Be Together, Mariusz Kozak i inni), którzy wraz z Artystą wysyłają w świat ważny przekaz: STOP nienawiści i przemocy w życiu społecznym!
W nocy z 11 na 12 października miała miejsce premiera nowego utworu Madoxa S.E.X. Fani Artysty mieli okazję na żywo skomentować najnowsze dzieło, a tuż po premierze przez godzinę porozmawiać ze swoim idolem podczas transmisji live w social mediach. 
Pomysł kampanii oraz nowy utwór spotkały się z pozytywnym odbiorem fanów.
Pojawiły się komentarze, że jest to jedno z najlepszych jego dzieł, z istotnym ideowym przesłaniem.

Utwór trwa 4 minuty, cechują go charyzmatycznie mówione zwrotki, opowiadające o krwawym księżycu na paryskim niebie, relacji z bliskimi i Bogiem, a to wszystko skąpane jest w perfumach od JP Gaultier. Refren utworu Artysta śpiewa w swoim ukochanym języku francuskim i odważnie wyznaje:

Kręci się ta Planeta X,
Jestem UNISEX
I wołam S.O.S.”

Artysta współtworzył muzykę wspólnie z Ayhamem Dalal oraz napisał tekst we współpracy z Adamem Joseph. Za produkcję utworu odpowiadają Ayham Dalal i Wojciech Trusewicz. Piosenka jest utrzymana w rytmice mid-tempo, z hipnotyzującym beatem i basem oraz elektroniką, która rozwija się z każdą minutą utworu.
Klip do piosenki S.E.X. zrealizował młody reżyser Damian “KOJAK”, za oświetlenie oraz kadrowanie odpowiadał fotograf Piotr Pawlak, a koncept stworzył sam Artysta wraz z Katarzyną Kopecką.
Mono-chromatyczny teledysk jest bardzo minimalistyczny i eksperymentalny. Paradoksalnie video do S.E.X. nie zawiera dwuznacznych scen, chociaż jego aura jest bardzo sensualna. To kolejne dzieło wydane całkowicie niezależnie przez Artystę, sygnowane jedynie przez MDX Group.

Jak informuje Madox singiel S.E.X. zapowiada nowy album planowany na początek przyszłego roku. Mija 10 lat, od momentu, kiedy Madox po raz pierwszy pojawił się na rynku muzycznym. To już 9 singiel, który podbija serca wiernych fanów. Nowe dzieło Wokalisty pokazuje, że nadal potrafi zaskakiwać swoich wielbicieli. Pomimo widocznej ewolucji w twórczości Artysty, znany z odważnego manifestowania swoich poglądów i nietuzinkowych stylizacji Madox w pełni pozostaje sobą.
Madox powraca z wielką siłą i mocnym przesłaniem na rynek muzyczny.