Mad-Music.pl

Maleńczuk jazzem w idiotów

 
TAG -->

Jazz For Idiots_okładka

Już 1 kwietnia ukaże się jazzowa płyta Maćka Maleńczuka. Jazz For Idiots to kolejne zaskoczenie, które Artysta przygotował fanom. Czym jest jazz użytkowy Maleńczuka? To jazz o charakterze rozrywkowym, jazz dla każdego, jazz dla wszystkich. Album Jazz for Idiots to kompilacja standardów takich jak Devil Woman Charlesa Mingusa  czy Mr Syms Johna Coltrane’a w nowym aranżu, utworów autorskich o wdzięcznych tytułach, np. Snobby Bobby, jak również starych melodii  Maleńczuka jak Ach, proszę pani w nowej – jazzowej – odsłonie. Album jest w przeważającej części instrumentalny, ale wielbiciele wokalu Artysty znajdą w nim też coś dla siebie.

Maleńczuk – jak sam twierdzi – jazzem interesował się od kołyski i wie o nim wszystko.  Od wielu lat ćwiczył grę na saksofonie, choć nigdy nie sądził, że zdobędzie się na publiczne z tym instrumentem występy. Jednak zmęczony przeciągającym się stażem „biesiadnego” pop-artysty podjął wyzwanie, by zbliżyć się stylistycznie do muzycznych guru i przedstawić swoją wersję jazzu.

Jazz For Idiots to projekt Maleńczuka, realizowany przy współpracy z muzykami cenionymi w polskiej, i nie tylko, branży fonograficznej: Przemek Sokół – trąbka, Darek Tarczewski – piano, Andrzej „Długi” Laskowski – bass, Tobias Haas – perkusja. Muzycy wraz z Maleńczukiem ruszyli w promocyjną trasę koncertową jeszcze przed wejściem do studia, a zatem w chwili ukazania się płyty są w świetnej formie: tworzą zgrany band, a Maciek ma nadzieję rzucić na kolana wszystkich idiotów… i idiotki (chętniej te drugie).

Kwietniowa premiera płyty nie jest przypadkiem. Płyta ukaże się w miesiącu tradycyjnie poświęconemu muzyce jazzowej. Mamy nadzieję, że już 30 kwietnia, w Międzynarodowym Dniu Jazzu wszyscy będziemy słuchać Maleńczuka z jego jazzem użytecznym, ale również wszystkich największych klasyków i improwizatorów  tego gatunku.

Tracklista:

 1. Gekon

(muzyka: Maciej Maleńczuk)

 1. Petite Fleur

(muzyka: Sidney Bechet)

 1. Snobby Bobby

(muzyka: Maciej Maleńczuk)

 1. Tell Me That You Want Me

(muzyka i słowa: Maciej Maleńczuk)

 1. La Grande Bouffe

(muzyka: Philippe Sarde , Hubert Rostaing)

 1. Melodia na trzy oddechy

(muzyka: Maciej Maleńczuk)

 1. Mr Syms

(muzyka: John Coltrane )

 1. Ach, Proszę Pani

(muzyka i słowa: Maciej Maleńczuk)

 1. Jazz Is Dead

(muzyka i słowa: Maciej Maleńczuk)

 1. Johnny Walker

(muzyka: Maciej Maleńczuk)

 1. Paris

(muzyka: Maciej Maleńczuk)

 1. Devil Woman

(muzyka: Charles Mingus)

 

Płytę można zamówić przed premierą:
http://smarturl.it/jazzforitiots
FB: www.facebook.com/JFIMalenczuk/

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

 •  
  TAG -->

Wpadnij na koncert

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .
 
TAG -->

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama