Okładka/Materiały prasowe

Maria Mena: „Jeśli jesteś wojowniczką – zwyciężysz. Ale pozwól sobie pomóc. To nie sprawia, że jesteś słaba”

Maria Mena jest norweską wokalistką, która odniosła sukces nie tyko w Norwegii, ale także w Niemczech, Szwajcarii i Holandii.

W Polsce przebojem był jej wydany w 2008 roku singiel „All This Time (Pick-Me-Up Song)” z albumu „Cause and Effect”, który do tej pory można usłyszeć w stacjach radiowych. Po kilku latach przerwy Maria Mena powraca z nową muzyką. Jej najnowszy singiel „Not OK” dedykowany jest kobietom.

„Tylko dlatego, że wciąż stoję / Tylko dlatego, że przetrwałam / To wcale nie znaczy, że się nie boję / Lub że nie chcę poddać się za każdym razem” – śpiewa w „Not OK”.

Do napisania piosenki zainspirowały Marię jej przyjaciółki – wiele z nich to kobiety chwalone za swoją siłę i zdolność inspirowania innych. Swoim utworze Maria przypomina, że także one mają prawo do tego, by pokazywać słabość, prosić o pomoc i ją otrzymywać. „Not OK” to wyjątkowa piosenka od kobiety dla kobiet. Ofiarowanie swojej pomocy nie umniejsza ich sile, lecz właśnie to poprzez wzajemną pomoc w trudnych momentach wszyscy stajemy się silniejsi. „Jeśli jesteś wojowniczką – zwyciężysz. Ale pozwól sobie pomóc. To nie sprawia, że jesteś słaba” – mówi piosenkarka.

Szczera, otwarta, szlachetna, wrażliwa i odważna. Maria Mena ma niesamowitą zdolność do wyrażania emocji w swoich utworach. Po raz pierwszy pokazała swój talent w singlu „My Lullaby” z 2002 roku. Od tego momentu jesteśmy świadkami jej muzycznej podróży. Pisała łagodnie i pięknie, impulsywnie i emocjonalnie, o swoich marzeniach i bolączkach, zawsze jednak z ciepłem i humorem. Do jej najbardziej znanych piosenek należą „I Don’t Want To See You With Her”, „Just Hold Me”, „You Are The Only One”, „All This Time”, czy wymowne „Fuck You”. Jej utwór z 2010 roku „Home for Christmas” został wybrany Świąteczną piosenką dekady przez norweskie radio NRK P3, stając się świątecznym klasykiem w jej kraju. Podczas ostatnia trasy koncertowej Mena wyprzedała koncerty w całej Europie. Singiel „Not OK” to pierwszy utwór piosenkarki spośród wielu, które mają ukazać się w 2020 roku.