Mark Ronson na OWF 2015 zadba o najlepszą funkową nutę w Warszawie!

Video Still-66603280 small

AUTOR HITU “UPTOWN FUNK” PONOWNIE W POLSCE!

Ma na koncie współpracę z największymi gwiazdami muzyki współczesnej – m.in. Adele czy Amy Winehouse. Jest jednym w najważniejszych współczesnych producentów, DJów i kompozytorów. 13 Czerwca zadba o najlepszą funkową nutę w Warszawie – Mark Ronson potwierdził właśnie swój udział w kolejnej edycji Orange Warsaw Festival! Tego wieczoru artysta zagra specjalny DJ set na Torze Wyścigów Konnych na warszawskim Służewcu.

MARK RONSON to angielski muzyk, DJ, wokalista i producent muzyczny. Swój debiutancki album, Here Comes the Fuzz, wydał w 2003 roku, jednak komercyjny sukces przyniosło mu dopiero drugie wydawnictwo – wydany w 2007 roku albumVersion. Krążek zajął drugie miejsce na brytyjskiej liście sprzedaży UK Album Chart oraz zawierał trzy kawałki, które znalazły się w pierwszej dziesiątce UK Singles Chart. Album zaowocował również przyznaniem Ronsonowi prestiżowejBRIT Award za Best British Male Solo Artist w 2008 roku. Lista gości, którzy pojawili się na krążku jest powalająca i znajdują się na niej m.in. Amy Winehouse czy Robbie Williams. Trzeci album Ronsona, zatytułowany Record Collection miał premierę 27 września 2010 roku i kontynuował pasmo sukcesów producenta, ponownie debiutując na drugim miejscu UK Album Chart. W 2011 roku artysta wystąpił wraz z Boyem George’m na jedynym koncercie w warszawskim klubie Stodoła.

Najnowsze wydawnictwo Marka Ronsona to wydany w styczniu 2015 roku album Uptown Funk. Album jest największym do tej pory sukcesem artysty, zawiera m.in. nagrany wspólnie z Bruno Marsem utwór Uptown Funk, który jest pierwszym singlem muzyka, który znalazł się na szczycie UK Singles Chart. W styczniu 2015 roku Ronson ponownie otrzymał nominację do BRIT Award, tym razem w kategorii British Single of the Year. Singiel ‘Uptown Funk’ sprzedano do tej pory w nakładzie prawie półtora miliona egzemplarzy!

Źródło: Sony Music