Marzenia się spełniają – Domi June nagrała album z perkusistą Stinga.

Faces_okladka

Domi June to niezwykle utalentowana polska wokalistka, która debiutując w lutym albumem „Faces” udowodniła, że nawet na starcie, trzeba mierzyć wysoko i wyznaczać sobie niemożliwe cele. Do pracy nad płytą udało jej się zaprosić światowej klasy muzyków. Jednym z nich jest Rhani Krija  – marokański muzyk,  światowej sławy perkusista, od 2003 roku na stałe współpracujący ze STINGIEM.

Artysta współpracował również, m.in. z Chick Corea, Craid Davi, M.J.Blige, Placido Domingo, Annie Lennox, czy Black Eyed Peas. Rhani to uczestnik wielu wspaniałych projektów,  wśród których jest też zdobywca Grammy Award w 2011 roku – THE IMAGINE PROJECT by Herbie Hancock.

„Jestem niepoprawną optymistką – mówi Dominika – „Chciałam stworzyć album, który spełni moje wszystkie marzenia jako wokalistki, kompozytorki i producentki. W głowie miałam wiele nazwisk mistrzów, o udziale których marzyłam, i cóż mogę powiedzieć – jestem szczęściarą! Przy realizacji mojego albumu miałam przyjemność współpracować z czołówką sceny portugalskiej i nie tylko. Muzykami na co dzień koncertującymi z gwiazdami światowego formatu, takimi jak Mariza, Anna Maria Jopek, czy Kelly Jefferson. Poznanie Rhaniego to był zbieg szczęśliwych przypadków, a naszej współpracy pomógł bardzo fakt, że muzyk przyjechał do Polski, aby   promować album swojego przyjaciela – Dominica Millera – wieloletniego gitarzysty Stinga, współtwórcy wielu przebojów, w tym „Shape of My Heart”.  Otrzymałam zaproszenie na koncert, po którym udaliśmy sie na długą rozmowę…a następnego dnia siedzieliśmy już w studiu! Nad przebiegiem nagrań czuwał fantastyczny realizator dźwięku – Błażej Domański, który jednoznaczne stwierdził, że nie spodziewał się tak sprawnej sesji nagraniowej  Muzyka wybrzmiewa, a nowa przyjaźń trwa nadal. Teraz marzę, aby zaprosić go na swoje koncerty w Polsce.”

Na płycie obok niego wystąpili:

YAMI — wokalista, multiinstrumentalista, współpracujący z ikoną muzyki fado, laureatką Grammy — Marizą, z Sarą Taveres z Zielonego Przylądka, a także współtwórca znakomitej płyty Anny Marii Jopek „Sombremesa
ERNESTO LEITE — fortepian
JOAO FRADE — akordeon
TIAGO OLIVEIRA — gitara akustyczna i elektryczna
MARITO MARQUES — perkusja, instrumenty perkusyjne
AMADEU MAGALHÃES — flet
ANTONIO TC CRUZ — pierwszy soulowy głos portugalskiej sceny muzycznej

—–

Dominika Ziemnicka, występująca pod artystycznym pseudonimem DOMI JUNE,

to wokalistka urodzona w Poznaniu, w rodzinie akademickich muzyków. Z wykształcenia italianistka i wokalistka grająca na  skrzypcach i fortepianie. Niegdyś uczennica Krytystyny Prońko, dziś sama jest uznaną i cenioną  trenerką wokalną (szkoli głos m.in. Magdy Welc, laureatki III edycji Mam Talent).

Artystka już od wielu lat przygotowywała się do realizacji debiutanckiego albumu. Dźwięki wypełniające płytę to materiał powstały na przestrzeni wielu lat doświadczeń i różnorodnych inspiracji Dominiki, która wygrywając główną nagrodę w kategorii „Best Artist 2012” na festiwalu jazzowym we Włoszech postanowiła w końcu urzeczywistnić swój plan i nagrać autorski materiał, zapraszając do współpracy ulubionych muzyków z różnych zakątków świata.

13 kompozycji tworzących album to 13 utworów o niebanalnych melodiach i ciekawych aranżacjach, to 13 historii o prozie i poezji ludzkiego życia.

„Faces” to autorski projekt Dominiki zrealizowany na płaszczyźnie wielokulturowych inspiracji muzycznych osadzony w nu i etno jazzie, czasami sięgający korzeniami aż do Czarnej Afryki. Całość zaś oscyluje wokół estetyki smooth jazzowej. Z jednej

strony dźwięki subtelne, melodyjne i refleksyjne, z drugiej pełne werwy, energetyczne rytmy. Fonograficzny debiut Dominiki to mariaż Polski, Angoli, Portugalii, Kanady i Maroka, skąd pochodzą muzycy towarzyszący Artystce na płycie. Całość została nagrana i zrealizowana w słonecznej Portugalii.