MELANIE MARTINEZ BUDUJE ŚWIAT K-12 W POLSCE

13-ego września, Melanie Martinez wydała nowy album „K-12” wraz z towarzyszącym filmem. W ramach promocji albumu artystka odwiedzi Polskę już 31-ego stycznia 2020.

K-12” to długo wyczekiwana kontynuacja debiutanckiego albumu „Cry Baby” z 2015 roku, który zdobył platynowy status RIAA. Wyprodukowany przez Michaela Keenana (z wyjątkiem jednej piosenki wyprodukowanej przez Kineticks & One Love) album stanowi soundtrack towarzyszący niezwykle czarującemu filmowi muzycznemu, który napisała, wyreżyserowała oraz w którym zagrała Martinez.

Wizualna ekspresja zawsze była niezwykle ważna dla Melanie. Artystka często zaznaczała, że nie może dokończyć piosenki jeśli nie wyobraża sobie pełnego wideo do niej. W 2014 roku Martinez opublikowała teledysk do utworu „Dollhouse” z jej debiutanckiego albumu „Cry Baby”. Następnie w latach 2014–2017 stworzyła 12 kolejnych teledysków – z których tylko jeden nie został przez nią wyreżyserowany. Historia Cry Baby zebrała łącznie ponad miliard wyświetleń. YouTube to nadal dla Melanie narzędzie, dzięki któremu może dzielić się swoją estetyką. Tam buduje głębokie relacje z bazą fanów liczącą ponad 8 milionów subskrybentów.

Julia Greenwald, COO Atlantic Records dodaje:

Melanie Martinez włożyła swoje życie w K-12 dlatego wiedzieliśmy, że musimy współpracować z YouTube oraz YouTube Music by podzielić się tym wizualnym dziełem sztuki z fanami na całym świecie. Film oraz album, w połączeniu z dużą ilością nowego materiału w nadchodzących miesiącach będą trwałym zaproszeniem do wizualnie kuszącego świata K-12, który stworzyła Melanie.

Najnowsza audiowizualizacja trwa 1.5 godziny i składa się z 13 utworów. Film opowiada historię młodej dziewczyny uczęszczającej do okropnie niepokojącej szkoły, gdzie śledzi jej relacje z ludźmi i nie tylko.

Trasa koncertowa

Trasa promocyjna rozpoczyna się już 13-ego października w Waszyngtonie. Natomiast Europejska część trasy rozpocznie się 2-ego grudnia. Polskę, a konkretnie warszawską Stodołę, Melanie odwiedzi 31-ego stycznia.

The K-12 Tour” powstaje we współpracy z PLUS1. 1$ z każdego biletu zostanie przekazany dla organizacji które walczą o godność, równość oraz dostęp dla społeczności potrzebujących. W Stanach Zjednoczonych wspomagane będzie the Trevor Project, które zapewnienia interwencje kryzysowe oraz dostęp do profilaktyki przeciw samobójstwom dla młodzieży LGBTQ+. Więcej informacji można znaleźć na www.plus1.org.

Sprzedaż biletów na polski koncert „K-12” rusza w piątek 27.09.2019 o 10:00 na stronie LiveNation.pl. Przedsprzedaż artystki trwa od dziś, 25.09.2019, od 10:00, a City Handlowy od 12:00. Natomiast przedsprzedaż LiveNation.pl ruszy 26.09.2019 o 10:00.

Serdecznie zapraszamy. Na pewno przeniesiemy się w niesamowity, a zarazem upiorny świat Melanie.