Mike Shinoda składa hołd Chesterowi Benningtonowi

Samobójstwo Chestera Benningtona odbiło się głośnym echem nie tylko wśród fanów Linkin Park. Wydawać by się mogło, że odejście frontmana to koniec pewnej epoki. Mike Shinoda zadbał o to, żeby o jego przyjacielu nikt nie zapomniał.

Jeżeli chciałoby się podsumować krótko „Post Traumatic” należałoby powiedzieć: osobista, intymna, intensywna i przejmująca. Ciężko, żeby było inaczej, w końcu Chester był dla Mike’a nie tylko szefem, ale także przyjacielem. Oprócz wokalisty na krążku usłyszymy także Machine Gun Kelly, Blackbear oraz Grandson. Przeciwwagą dla męskich głosów jest niezwykle utalentowana K. Flay. Album promowały trzy single „Crossing A Line”, „Over Again” i „Running From My Shadow”. Płyta spotkała się z pozytywnym przyjęciem i otrzymała wiele pozytywnych recenzji, między innymi na łamach: Variety, Billboardu, Rolling Stone, The New York Times.

Utwory są bardzo osobiste, a wpływ na nie miała tragiczna śmierć Chestera Benningtona, frontmana zespołu Linkin Park i przyjaciela Mike’a. Poprzez pisanie piosenek Shinoda próbował poradzić sobie ze śmiercią tak bliskiej osoby.  Jak mówił w jednym z wywiadów: To nie jest podróż przez żałobę i mrok. To podróż wydobywająca mnie z żałoby i mroku. Mam nadzieję, że jeśli ktoś przeszedł to, co ja, dzięki tym piosenkom poczuje się mniej samotny. 

Mike Shinoda jest też performerem, artystą sztuk wizualnych, mającym tytuł naukowy zdobyty w college’u. W 2005 roku stworzył projekt Fort Minor, który spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem. W zespole Linkin Park Mike Shinoda osiągnął ogromne sukcesy: ponad 55 mln sprzedanych albumów, platyna w 34 krajach na 5 kontynentach, 62 milionów fanów na Facebooku i ponad 6,7 milionów subskrybentów na YouTube z 5,5 mld odtworzeń oraz dwie nagrody Grammy.


15 grudnia 2017 roku ukazało się koncertowe wydawnictwo grupy, „One More Light Live”, stanowiące zapis ostatniej trasy Linkin Park zChesterem Benningtonem.