Mikromusic zapowiada piękną płytę na jesiennie wieczory

Mikromusic-matki-zony_male

Nadeszła jesień. Pora roku, o której połączenie trip hopu i jazzu, jakie proponuje wrocławska grupa Mikromusic, smakuje wyjątkowo. Właśnie niemal równo z początkiem jesieni, 02 października 2015 roku, została wyznaczona premiera piątej studyjnej płyty Natalii Grosiak i kolegów, zatytułowanej „Matka i żony”. W sieci jest już kolejna promująca ją piosenka.

Pięknie leniwie snująca się kompozycja „Bezwładnie”, ze słowami i muzyką Natalii Grosiak, zwiastuje piąty album Mikromusic. Natalia dzieli w niej wokal zeSkubasem. Teledysk do utworu zrealizowali Katia Priwieziencew i Grzegorz Hartfiel (odpowiednio, reżyser i operator).

Płytę „Matka i żony” wyprodukował gitarzysta Mikromusic, Dawid Korbaczyński. Wypełniło ją 11 piosenek. Nie wszystkie są melancholijne i liryczne. Słychać też w nich sporą energię (np. „Matka Teresa”), z jakiej Mikromusic słynie podczas koncertów. W tekstach Natalia Grosiak tym razem więcej mówi o sobie, jednocześnie inspirując się historiami innych kobiet.

Chemia_film

Singlowa piosenka „Bezwładnie”, a także trzy inne utwory Mikromusic, znalazły się filmie „Chemia” w reżyserii Bartosza Prokopowicza. Natalia Grosiak gra w nim epizodyczną rolę. Obraz, zapowiadany jako najpiękniejszy polski film o miłości i reklamowany hasłem „Kochaj jakby jutra miało nie być”, przedstawia historię inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami z życia wyjątkowej osoby, Magdaleny Propokopowicz. Żony reżysera. Magdalena zmarła na raka w 2012 roku. Była, między innymi, założycielką Fundacji Rak’n’Roll, propagatorką walki z nowotworami, apelowała do kobiet o regularne poddawanie się badaniom profilaktycznym. Dwa tygodnie po zakończeniu chemioterapii, Magdalena urodziła zdrowe dziecko, synka Leona.

„Chemia” – opowieść o niezwykłej miłości dwójki młodych ludzi balansujących na granicy życia i śmierci, miłości i szaleństwa, o dojrzewaniu i poszukiwaniu własnej tożsamości, o miłości silniejszej niż strach, o tym, że warto kochać tak, jakby jutra miało nie być – wejdzie na ekrany polskich kin 2 października 2015 roku.

Obraz już zbiera znakomite opinie. Recenzent Polskiego Radia, Artur Cichmiński, określił „Chemię” jednym z najlepszych filmów dekady. W obrazie grają między innymi: Agnieszka Żulewska („Bejbi blues”), Tomasz Schuchardt („Jesteś Bogiem”), Danuta Stenka, Eryk Lubos, Anita Jancia-Prokopowicz (żona brata reżysera, Jeremiasza, autora zdjęć do „Chemii”).

Koncerty:

9.10 – Poznań

10.10 – Toruń

16.10 – Zielona Góra

24.10 – Gdańsk

4.11 Wrocław

6.11 Sztum

12.11 Warszawa

13.11 Miasteczko Śląskie

14.11 Wieliczka

15.11 Bydgoszcz

21.11 Bielsko-Biała

22.11 Łódź

27.11 Kielce

29.11 Kraków