Mrozu i Smolik//Kev Fox dołączają do składu OGF 2019!

Olsztyn Green Festival wpisał się w koncertową mapę Polski na stałe – świadczą o tym doskonały line–up, piękna sceneria czy tłum zaabsorbowanych słuchaczy. W sierpniu odbędzie się szósta edycja muzycznego święta – znamy kolejnych wykonawców!

Trzydniowe granie, co jest tegoroczną nowością, to gatunkowe szaleństwo – każdy fan dobrej muzyki znajdzie coś dla siebie. Właśnie poznaliśmy kolejnych wykonawców, którzy w sierpniowy weekend zagrają na dwóch scenach rozłożonych wzdłuż jeziora Ukiel.

Mrozu jest jednym z polskich twórców, któremu chyba najbliżej do arcyamerykańskiego gatunku, łączącego pop z nowoczesną odmianą r’n’b i domieszką hip hopu. Karierę sceniczną zaczynał od miejsc bardzo odległych od jakichkolwiek hiphopowych skojarzeń: występował w musicalach, zdobywał szlify na konkursach piosenek Agnieszki Osieckiej. Mrozu jest twórcą bardzo wszechstronnym – z powodzeniem przemieszcza się między gatunkami muzycznymi, próbując swoich sił we współpracy z artystami reprezentującymi pop, hip-hop, r’n’b a nawet reggae. Ostatnia płyta okazała się dla fanów sporym zaskoczeniem – do dotychczasowej palety gatunków, z której czerpał Mrozu, artysta dołożył jeszcze jeden odcień: blues.

 

Smolik//Kev Fox  zadebiutowali wydawnictwem, na którym znalazło się dziewięć numerów łączących w sobie rock, elektronikę i alternatywy pop.  Artyści długo nie musieli czekać na pierwsze wyróżnienia. Dziennikarze „Gazety Wyborczej” przyznali płycie tytuł najlepszego polskiego albumu 2015, a kapituła przyznająca Fryderyki nagrodziła Smolika i Foxa w kategorii „Album roku elektronika/alternatywa”. W zeszłym roku panowie dopisali do niej swoiste postscriptum, czyli epkę „Queen of Hearts”.


Więcej:

Olsztyn Green Festival na Facebooku

Strona WWW