Na pierwszy dzień Jesieni oby była złota i ciepła Helaine Vis „Plenty”

Kolejny singiel zapowiadający debiutancki album Helaine Vis – krakowskiej singer-songwriterki. „Plenty” to opowieść o zagmatwanej ludzkiej naturze i o tym że często pragniemy czegoś dopóki tego nie dostaniemy, komplikując sobie przy tym życie.

„Plenty nawiązuje do powiedzenia „there’s plenty of fish in the sea” czyli tego kwiatu jest pół światu. Choć słyszymy ten tekst wiele razy od najmłodszych lat i wydawać by się mogło że rozumiemy jego sens, ciężko jest uwierzyć w to szczególnie przez pryzmat naszych uczuć. W tej piosence trochę wyśmiewam sama siebie, bo choć zdaję sobie sprawę z tego że robię głupotę i głowa to rozumie, to serce robi swoje.”

„Plenty” w kontraście do poważnych singli „Ice” i „Inside Life” stoi obok mniej poważnego, lekko ironicznego  i satyrycznego „You’ll Never Be My Man”.

W nowym singlu Helaine Vis odkrywa przed nami swoją zadziorną stronę, jako że większość jej piosenek jest raczej spokojna, stonowana, emocjonalna, „Plenty” wypada przy nich mocno.

To jedna z pierwszych piosenek w której poczułam że bawię się muzyką. Nie próbuję wzruszyć, skłonić do myślenia jak w moich poważniejszych kompozycjach. Muzycznie też odważyłam się na nieco mocniejsze brzmienie.  Ta piosenka emanuje pewnością siebie, dlatego uwielbiam ją śpiewać, bo na codzień tej pewności nie mam aż tak dużo

Album, częściowo sfinansowany przez fanów za pośrednictwem crowdfundingu, ukaże się 29 października 2021 roku pod skrzydłami berlińskiej wytwórni muzycznej Springstoff. Choć To fonograficzny debiut artystki, dała się już poznać sporemu gronu odbiorców, koncertując po całym kraju pod skrzydłami agencji koncertowej Borówka Music. przez 3 lata zagrała ok 80 koncertóww ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.

Dzięki tym koncertom mogłam serwować ludziom moje piosenki w najbardziej bezpośredni sposób w jaki się da.. Dosłownie rozwoziłam ją po całej Polsce. Dzięki temu zyskałam wiernych słuchaczy którzy pomogli mi wydać moją debiutancką płytę

Helaine Vis – Kim jest?

Helaine Vis to 25-letnia wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Jej twórczość opiera się na czterech filarach – szczerych tekstach, charakterystycznym głosie, emocjach i prostej muzyce. Takie połączenie serwowała słuchaczom, wraz z gitarzystą Grzegorzem Skoczylasem, przez pierwsze lata działalności muzycznej, publikując swoje utwory na Youtubie, później grając koncerty pod skrzydłami agencji muzycznej Borówka Music. W pierwsze 2 lata odwiedzili ze swoją muzyką ponad 40 miejscowości grając łącznie ponad 70 koncertów. Wystąpili na festiwalach takich jak Songwriter Łódź Festival, Spring Break Showcase, Tak Brzmi Miasto Showcase, Music Trail Festival, Sieradz Open Hair Festival, Juwenalia Krakowskie. Supportowali też Norweski zespół FLUNK na ich tygodniowej trasie w 2019.

Cały rok 2020 upłynął na dodawaniu do wyżej wspomnianej akustycznej bazy kolejnych warstw muzycznych z których powstał debiutancki album artystki. Piosenki znajdujące się na tej płycie powstawały na przestrzeni ostatnich 10 lat. Mamy zatem piosenki o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, o poszukiwaniu, znajdowaniu i gubieniu miłości, o błędach i nauce którą z nich wynosimy, o smutku i jego akceptacji…“Chciałabym w mojej muzyce poruszać każdy aspekt bycia człowiekiem, nie tylko sprawy wzniosłe i piękne, ale też trudne, niewygodne czy całkiem przyziemne. Nie boję się pisać o moich porażkach i wszelakich doświadczeniach bo jeśli to pomogłoby chociaż jednej osobie, będę spełniona. Chciałaby, żeby ludzie uczyli się na moich błędach.

Następny
AJR w Polsce!