Natalia Nykiel i wyjątkowa architektura w klipie „Łuny”

Wyjątkowe, ekstrawaganckie stylizacje na tle modernistycznego osiedla Gaudi District w Katalonii. Takim obrazem Natalia Nykiel postanowiła opatrzyć swój najnowszy singiel „Łuny”.

Klip nie opowiada konkretnej historii, ale ilustruje zjawisko coraz większej anonimowości, zamknięcia na innych w nowoczesnym świecie. Teledysk, za którego koncepcję odpowiadali Łukasz Zabłocki i Zuza Słomińska, można zobaczyć premierowo na www.redbullmusic.pl: https://www.redbull.com/pl-pl/natalia-nykiel-premiera-teledysku-luny

Natalia Nykiel od początku swojej artystycznej drogi dużą wagę przywiązywała zarówno do Muzyki, jak i kwestii wizualnych. Najnowszy teledysk do jej utworu „Łuny‟ jest nie tylko potwierdzeniem tej tezy, ale wręcz stawia obraz na równi z muzyką.

Chcieliśmy pobawić się modą, architekturą i całkowicie skupić na stronie wizualnej, tym razem bez fabuły. Oprawa od zawsze była dla nas bardzo istotna, dlatego założenie było takie, że to ona odegra tu najważniejszą rolę – NATALIA NYKIEL

Całość kręcono na wyjątkowym osiedlu Gaudi District w Katalonii. Tamtejsze budynki zaprojektowane zostały przez Ricardo Bofilla, który stworzył osiedle w stylu modernistycznym, a jego cechą charakterystyczną jest to, że każdy budynek ma tu inny, wyrazisty kolor. To właśnie ten projekt Bofilla stał się głównym motywem teledysku i determinował to, co wydarzy się na pierwszym planie.

Za koncepcję teledysku odpowiedzialni są Łukasz Zabłocki i Zuza Słomińska.

Natalia Nykiel wydała do tej pory dwa krążki: „Lupus Electro‟ oraz ubiegłoroczną „Discordię”. Utwór „Łuny‟ to jej najnowszy singiel, przy którym, podobnie jak w przypadku poprzednich produkcji, nad warstwą muzyczną pracowała z Michałem „Foxem‟ Królem. Z kolei za tekst odpowiada Andrzej Mrozek.