Natalia Nykiel otwiera kolejne drzwi do świata „Lupus Electro”.

Natalia Nykiel

Natalia Nykiel mocnym krokiem wchodzi na muzyczny rynek. Jeszcze przed wydaniem
debiutanckiej płyty została okrzyknięta przez dziennikarzy najbardziej intrygującym
i wyczekiwanym debiutem tego roku. Świat „Lupus Electro” to połączenie matematycznie
skończonych elektronicznych brzmień z zawartą w tekstach nieprzewidywalnością pierwotnych
instynktów.
Punktem wyjścia do stworzenia koncepcji albumu był komputerowy błąd. Error, który wydobywa się  spośród milionów powiązań elektronicznych jednostek, aby wyświetlony na ekranie nieodwołalnie  zmienić tok zdarzeń – zatrzymać precyzyjny mechanizm i otworzyć przejście do równoległych  światów. Artystka nieśmiało zaprasza słuchacza w tę niebezpieczną podróż, gdzie nie ma rzeczy  pewnych, a kierunek zwiedzania wyznaczają biegnące wilki.

Dziewiętnastoletnia artystka jeszcze przed wydaniem płyty zdążyła mocno zaznaczyć swoją obecność.  Na początku sierpnia pojawił się teledysk do jej debiutanckiego singla „WILK”(muz.Natalia Nykiel/Fox,  sł.Budyń) oraz zaskakujący cyfrowy minialbum „LUPUS EP”, zwiastujący pełnoprawny krążek. Wokalistka jest na najlepszej drodze, aby zapełnić trwającą od wielu lat na rodzimym rynku  muzycznym lukę – nie oglądając się na obowiązujące trendy, otwiera nowy, od dawna wyczekiwany  rozdział na gruncie polskiego electro popu. Do współpracy zaprosiła najbardziej niepokornych  twórców tego nurtu – produkcję płyty powierzyła Foxowi (odpowiedzialnemu m.in. za muzykę  i produkcję płyt Marii Peszek). Na wyjątkowy – zawieszony gdzieś pomiędzy neonową nowoczesnością, a dzikością natury – klimat płyty złożyły się także doskonałe teksty napisane przez  Katarzynę Nosowską, Budynia z zespołu Pogodno, Paulinę Przybysz, Bunia z zespołu Dick 4 Dick,  Karolinę Kozak oraz samą Natalię.

Bez wątpienia mamy tu do czynienia ze spójną i odważną koncepcją artystyczną, która wnosi na  polską scenę wiele świeżości. Potwierdzają to także zgodne opinie krytyków. Jedną z pierwszych osób  zaintrygowanych twórczością Natalii był Piotr Metz, który oczarowany jej muzyczną odwagą rozbudził  zainteresowanie dziennikarzy. Smaku temu nowatorskiemu wydawnictwu dodaje zastanawiająca  oprawa graficzna albumu. To kolejny z elementów pozwalający wierzyć, że debiut Natalii Nykiel to  niecodzienny, przemyślany i bez wątpienia godny uwagi alternatywny projekt, na który warto było czekać.
„LUPUS ELECTRO” ukazał się 23 września 2014.