Nextpop Songwriters’ Label prezentuje dwa single Oly. zapowiadające debiutancki album artystki zatytułowany “Home”.

Oly_TLWOE

Piosenki “Afterlife” oraz “The Loneliest Whale On Earth” składają się na podwójny singiel (double single) z datą premiery 20.04.2015 r. W utworze “The Loneliest Whale On Earth” z Oly. wystąpił islandzki artysta Low Roar. Premiera albumu “Home” zaplanowana jest na 8 czerwca 2015 r.

Młoda artystka znana dotychczas z kameralnych, akustycznych występów prezentuje się już w pełnych aranżacjach podkreślających zarówno jej subtelną, jak i energiczną naturę.

Piosenka “Afterlife” to wyrazisty, dynamiczny utwór, pytający jak wyglądałby nasz ostatni dzień na Ziemi. Partia solowa gitary została zagrana w niecodzienny sposób na jednej nucie i zużyciem starej, wrzosowej fajki.

Utwór “The Loneliest Whale On Earth” to impresyjnie zaaranżowana, metaforyczna historia wieloryba, który nadawał na innej częstotliwości niż inne wieloryby, przez co nie mógł nawiązać z nimi bliskiego kontaktu. W zmieniających się rytmicznie planach słychać rozmaite przedmioty i odgłosy kojarzące się z tytułowym dla płyty domem. Autorką muzyki i słów do obu piosenek jest Oly.

Do utworów powstały teledyski autorstwa duetu EDEN (Liubov Gorobiuk i Marty Pruskiej).

Obejrzyj teledyski:

Na płycie “Home” znajdzie się 13 kompozycji. Piosenki znane z akustycznych wersji, zabrzmią różnorodnymi aranżacjami, opartymi o motoryczną sekcję rytmiczną, w tym wyjątkową perkusję z litego drewna, zabytkowe gitary, małe pianino, starą wiolonczelę, głosy, dźwięki otoczenia, a miejscami również elektronikę.

Na płycie obok Low Roar pojawią się również artyści Nextpop: Kari, Baasch i Milky Wishlake, a także muzycy koncertujący z artystami takimi, jak Fismoll, Brodka czy Mela Koteluk. Autorem okładki jest Jędrzej Guzik z kolektywu wooom, który wcześniej zaprojektował również okładki płyt dla Kari, Fismolla i Baascha.

Kilka tygodni temu w sieci pojawiły się dwa teasery zapowiadające debiut Oly. Można w nich usłyszeć fragmenty singlowych piosenek “Afterlife” i “The Loneliest Whale On Earth”, które już w najbliższy poniedziałek będą miały swoją premierę radiową. Płyta Oly. “Home” ukaże się nakładem wytwórni Nextpop, która na ten rok zapowiada szereg wysokogatunkowych niespodzianek.

Oly_Afterlife

 

Obejrzyj zapowiedzi albumu:

Oly. album teaser I:

Oly. album teaser II:

Źródło: Warner Music Poland