Nigeryjska supergwiazda Fireboy DML wystąpi w Polsce!

Fireboy DML, jeden z najpopularniejszych artystów Afrobeats oraz lider Billboard Hot 100 zagra w Warszawie już 24 marca w Explosion Club. Nie przegap unikatowej możliwości, aby zobaczyć tego utalentowanego artystę na żywo z pełnym zespołem!

Określany jako „przyszłość” Afrobeats, Fireboy DML wdarł się na scenę muzyczną na początku 2019 roku z debiutanckim albumem” Laughter, Tears & Goosebumps”. Album utrzymywał się na pozycji #1 na nigerijskich listach przebojów przez ponad 12 tygodni, a „Jealous” stał się jednym z najczęściej granych utworów na afrykańskich stacjach radiowych w tym samym roku. Do tej pory „Laughter, Tears & Goosebumps” osiągnął ponad 300 milionów odtworzeń i zdobył jedną z najważniejszych afrykańskich nagród muzycznych „Listeners Choice” na Soundcity Awards w Lagos w 2020 roku. W sierpniu 2020 roku Fireboy DML wydał swój drugi album studyjny „Apollo”, który podbił listy przebojów w USA i Wielkiej Brytanii, wdrapując się do Top 10 US iTunes w pierwszym tygodniu, a do tej pory może pochwalić się blisko 500 milionami odtworzeń na różnych serwisach.

Najpopularniejszym singlem Fireboy DML jest „Peru”, który pokrył się złotem w Wielkiej Brytani i USA oraz osiągnął pierwszą pozycję na liście Billboard Hot 100. Z remiksami od Ed Sheerana, Blxst i 21 Savage, utwór zdobył ponad 500 milionów odtworzeń, liderując oficjalnej liście Afrobeats w Wielkiej Brytanii i zdobywając pierwsze miejsca na listach przebojów w co najmniej 22 krajach, w tym w Nigerii, Jamajce, Francji, Irlandii, USA, Tanzanii, Liberii, Kenii i wielu innych. Ponadto, Fireboy DML sprzedał ponad 4,000,000 kopii swoich albumów na całym świecie.

W sierpniu 2022 roku, Fireboy DML, wydał trzeci album studyjny „Playboy”, który uplasował go w gronie największych światowych gwiazd muzyki. Dzięki temu, jako pierwszy Afrykańczyk w historii wystąpił na prestiżowych BET Awards, gdzie został nominowany jako „Best International Act”, a magazyn Playboy określił Fireboya jako jednego z najważniejszych artystów globalnego mainstreamu, który pomimo ogromnego sukcesu, nadal nie ujawnił, pełni swojego potencjału.

Fireboy DML jest również znany ze swoich wyjątkowych koncertów, które wyprzedają największe sale w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytani. Po premierze albumu „Apollo” Fireboy udał się w trasę promującą album, grając koncerty w 13 stanach USA, wyprzedając sale w Nowym Yorku, San Francisco, Houston czy Los Angeles. Ponadto, zagrał on wyprzedany koncert na londyńskim Wembley, gdzie podczas utworu „Peru” wystąpił z nim Ed Sheeran. Fireboy jest także pierwszym wykonawcą z Afryki, który miał zaszczyt być headlinerem koncertu na Wembley.