Nite Jewel gwiazdą Soundrive. Poznajcie Polkę, która z nią współpracowała

Krąży opinia, że Nite Jewel brzmi jak owoc miłości Sade i Kraftwerk. O tym, ile jest w tym stwierdzeniu prawdy przekonamy się 1 września podczas gdańskiego festiwalu Soundrive.

Ramona Gonzalez, jak naprawdę nazywa się piosenkarka, potrafi uwodzić nie tylko wyjątkowym wokalem, ale również zaskakującymi teledyskami. Jeden z nich został zrealizowany przez polską artystkę.

Pochodząca z Łodzi Emilia Kuryłowicz miała okazję współpracować z Nite Jewel przy jej teledysku „Boo Hoo”.

– Z Nite Jewel poznałam się podczas pobytu w Los Angeles dwa lata temu. Spodobały jej się moje teledyski i postanowiłyśmy nawiązać współpracę. Rok temu powstał klip do „Boo Hoo” z jej poprzedniego albumu „Liquid Cool”. Niestety w tym roku nie byłyśmy w stanie zsynchronizować się czasowo, aby pracować nad teledyskami do piosenek z jej nowego albumu „Real High”, ale obydwie mamy nadzieję, że kiedyś jeszcze raz uda się połączyć siły – mówi Emilia Kuryłowicz.

Emilia Kuryłowicz to polska reżyserka, która kilka lat temu z Łodzi przeniosła się do Berlina. Do tej pory miała okazję pracować z takimi wykonawcami, jak Dillon, Light Asylum i Nite Jewel.

Najnowszy album Nite Jewel nosi tytuł „Real High” i jest to piękny ukłon w kierunku muzyki lat 90. Najsilniejszą inspiracją są tu czołowe przedstawicielki amerykańskiego R’n’B z tamtego okresu, na przykład Janet Jackson czy Aaliyah. Wydawnictwo zaraz po premierze zostało uznane za najciekawsze w dorobku wokalistki przez portale Pitchfork, Drowned in Sound, Mixmag i wiele innych.

Festiwal Soundrive odbędzie się w dniach 31 sierpnia – 2 września w industrialnej przestrzeni Stoczni Gdańskiej w klubie B90. Dodatkową atrakcją są dwie sceny aranżowane specjalnie na Festiwal w fabrycznych halach W4 i B64. W tym roku w ramach festiwalu wystąpią: Beach Fossils, AJ Tracey, Brutus, Then Comes Silence, The Picturebooks, Dead, Oozing Wound, The Stargazer Lilies, Lutownica, Better Person, Mayatri, Waxahatchee, Cakes da Killa, Nite Jewel, Ritualz, Get Your Gun, In Heaven, IAMDDB, A/T/O/S, Shaârghot, Not Pretty Enough, Stef Chura, Spaceboy, The Bug ft. Miss Red, K-X-P, White Wine, Kweku Collins, Artificial Pleasure, Ralph Kamiński, Job Karma, Rara, So Slow, White Starlite.

Bilety:
I Pula karnetów – 70 zł WYPRZEDANA
II Pula karnetów – 80 zł WYPRZEDANA
III Pula karnetów – 90 zł WYPRZEDANA
IV Pula karnetów – 100 zł

Tylko na: www.tickets.soundrive.pl