NOTHING BUT THIEVES ponownie w Polsce – tym razem w trasie promującej debiutancką płytę!

Nothing But Thieves poster

Ulubieńcy polskiej publiczności wracają nad Wisłę promować swój debiutancki album ‘Nothing But Thieves’ – premiera 16 października.

Album już teraz można zamawiać w Empik.com oraz – w wersji deluxe – na iTunes.

Młodzi Brytyjczycy w Polsce wystąpią 8 listopada w warszawskim klubie Proxima. Nazywani ‘nowym MUSE’ energetyczny kwintet zagra w tym roku nad Wisłą już piąty raz!

Historia zespołu zaczęła się jeszcze w szkole, gdzie Conor (wokal) i Joe (gitara) występowali wspólnie w kilku muzycznych projektach. Zespół funkcjonował początkowo jako trio (skład uzupełnił Dom, drugi gitarzysta) i w tym składzie wyruszył do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu inspiracji do nagrania pierwszego materiału. Owocem tej podróży była EPka „Graveyard Whistling”, która ukazała się w październiku 2013. Już pierwszy numer, do którego powstał klip – „Emergency” – zwrócił uwagę Zane’a Lowe i zespół został zaproszony do BBC Radio 1.

Aktualnie w skład Nothing But Thieves oprócz Conora, Joe i Doma wchodzą jeszcze Price (perkusja) i Phil (bas). Zespół przygotowuje się do wydania debiutanckiej płyty, która ma ukazać się 16 października. Album zapowiadają doskonale już znane publiczności single „Ban All The Music”, „Itch” czy „Trip Switch”. Wśród kluczowych inspiracji muzycy wymieniają Muse, Kasabian i Arcade Fire. Wokalista natomiast wielokrotnie podkreślał, że najważniejszy wpływ na jego śpiewanie miał materiał Jeffa Buckleya.

Od początku 2015 roku muzycy intensywnie koncertują, zdobywając rozgłos w kolejnych krajach. Zimą występowali jako support Gerarda Waya, następnie otwierali koncerty Awolnation czy Young Guns. Występowali też u boku Arcade Fire i George’a Ezry, zagrali na NME Awards oraz dołączyli do lineupów kilku letnich festiwali – w tym Reading & Leeds. W ostatnim czasie otwierali także koncerty Muse.

Nothing But Thieves są już też doskonale znani polskiej publiczności. Po raz pierwszy zachwycili na wspólnym koncercie z Gerardem Wayem, a po niezwykle ciepłym przyjęciu (https://www.facebook.com/NothingButThieves/videos/vb.115142248559842/789925591081501/?type=2&theater) i kolejnych występach otwarcie deklarują, że jesteśmy jednym z ich ulubionych punktów na trasach koncertowych!

Wejściówki na koncert w Proximie trafią do sprzedaży 7 sierpnia. Dostępne będą na stronach www.go-ahead.pl,www.biletomat.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl a także w sklepach sieci Empik, Media Markt i Saturn.