Nowa płyta Birdy w 2016 roku. Posłuchaj singla Keeping Your Head Up

Birdy

„Keeping Your Head Up” to noworoczna niespodzianka, jaką Birdy zgotowała swoim fanom. Utwór zapowiada nowy album niespełna 20-letniej, jednej z najbardziej utalentowany brytyjskich piosenkarek.

Oficjalnie singlowa piosenka „Keeping Your Head Up” ukazała się 1 stycznia 2016 roku. Za jej brzmienie odpowiada sama Birdy oraz słynny producent Steve Mac (m.in. James Blunt, Shakira, One Direction, Jess Glynne). Utwór znalazł się w programie BBC celebrującym zakończenie 2015 i rozpoczęcie 2016 roku.

„Mam nadzieję, że ta piosenka będzie dla wielu inspirująca, że dzięki niej ludzie będą się czuli mocniejsi i podniesieni na duchu. Chodzi w niej o to, aby znajdować zawsze to jasne światełko, gdy wokół panuje ciemność, żeby zawsze mieć siłę, aby pokonywać trudności w chwilach, w których czujemy się całkowicie zagubieni” – mówiła o singlu Angielka.

Birdy obecnie przebywa w studiu, gdzie kończy prace nad trzecią, niezatytułowaną jeszcze płytą. Premiera albumu ma nastąpić późną wiosną 2016 roku.

Przypomnijmy, że dwie studyjne płyty Birdy okazały się wielkimi sukcesami. Wielokrotnie pokryły się złotem i platyną. Angielka była nominowana do Grammy za nagrany z Mumford And Sons utwór „Learn Me Right”, uzyskała także nominację do BRIT Awards dla najlepszej debiutantki. Na koncie ma dwie nagrody Echo, niemieckie odpowiedniki Grammy.