Nowe ogłoszenia Open’era

W środę Open’er Festival ogłosił czworo nowych wykonawców tegorocznej edycji.

Sigrid zagra w Polsce po raz pierwszy. Zaledwie 21-letnia wokalistka pochodząca z Norwegii nagrała dopiero jedną EP-kę „Don’t Kill My Vibe”, a już zdążyła zdobyć popularność na całym świecie. W listopadzie 2017 roku otrzymała nagrodę P3 Gull od norweskiej stacji radiowej NRK P3 jako najlepszy debiutant, a w styczniu tego roku zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie BBC Sound of 2018. Wystąpi w piątek 6 lipca, na Tent Stage.


Alma zagra w czwartek 5 lipca na Alter Stage. Artystka o włosach w kolorze limonki pochodzi z Finlandii i tak jak Sigrid nie wydała jeszcze płyty. Ma na swoim koncie dwie EP-ki „Dye  My Hair” i „Heavy Rules Mixtape” oraz kilka singlii. Jej najpopularniejszy kawałek to „Chasing Highs”. Mocny głos wokalistki, elektro-popowe dźwięki i mocne beaty tworzą idealną całość. Przy jej muzyce nogi same rwą się do tańca.

 

Young Thug

Raper przyjedzie do Polski po raz pierwszy, jednak jest on dobrze znany w naszym kraju. Amerykańskie media określiły go jakiś czas temu jako bardzo charyzmatycznego i zdecydowanie zaskakującego reprezentanta rapu. Działa już blisko 7 lat, jednak nie wydał jeszcze żanego albumu, oprócz kilkunastu mixtape-ów. Muzyk znany jest także między innymi dzięki featuringom z innymi artystami, można usłyszeć go w utworze Camili Cabello „Havana” i  „I Know There’s Gonna Be (Good Times)” Jamie’go XX. Wystąpi w piątek 6 lipca na Orange Main Stage.

 

PRO8L3M

Najbardziej tajemniczy wykonawca polskiej sceny muzycznej. Hip-hopowy duet – Oskar i Steez . Panowie nie ujawniają swoich twarzy i stawiają  na warstwę muzyczną i tekstową. Zaczęli w 2013 roku od wydania minialbumu „C30-C39”, w 2016 ukazała się ich pierwsza pełnowymiarowa płyta „PRO8L3M”. Ich występ będzie można zobaczyć w piątek 6 lipca na Tent Stage.