Nowy album Taylor Swift – Lover już w sprzedaży, a wraz z nim tytułowy teledysk.

W tym roku Taylor Swift przeniosła się do nowej wytwórni i właśnie sprezentowała fanom nowy album wypełniony złocistą miłością.

Lover zawiera więcej piosenek niż jakikolwiek inny album Taylor (jest ich aż 18!). Mimo tego, nie dłuży się, a wręcz płynnie opowiada historię, której słuchacz chce być częścią.

Artystka tak wypowiada się o albumie:

„Lover” to celebracja miłości w każdym jej odcieniu, uroku i przejawie chaosu. To pierwszy mój album, który jest w pełni mój od początku do końca i czuję w związku z tym olbrzymią dumę. Jestem bardzo podekscytowana.

Lover teledysk

Przy okazji premiery albumu, Taylor zdecydowała się na specjalne wydarzenie w Nowym Jorku. Podczas niego artystka opowiedziała trochę więcej na temat płyty, a także zaprezentowany został teledysk do tytułowego singla – Lover. Teledysk zainspirowany był fragmentem tekstu ścieżki deluxe, You Are In Love, znajdującej się na albumie 1989. Fragment ten brzmi: You two are dancing in a snowglobe round and round, i tak też zaczyna się wideo wyreżyserowane przez samą artystkę oraz Drew Kirsh’a.

Teledysk opiera się na popularnym colour-blocking’u oraz nawiązuje w ubiorze czy zachowaniu do ukochanych przez Taylor lat 60-tych. Jak zwykle w twórczości artystki, także tu możemy znaleźć wiele metafor. Jedną z nich jest podział domu na 7 pokoi, z których każdy odpowiada innej erze.

Opisy pokoi

Pomieszczenie zielone reprezentuje debiut Taylor Swift, kochanek wiesza obraz wskazując na początek związku, podczas gdy Taylor gra na instrumentach.

Kolejną erę, czyli Fearless obrazuje pokój żółty. Para gra w gry wskazując na młodzieńczość, ale siedzi na suficie, ponieważ wraz z drugim albumem artystka zdobyła sławę.

W fioletowym pokoju widzimy tylko Taylor, ponieważ reprezentuje on album Speak Now, który 19-latka napisała w całości samodzielnie.

Red jest oczywiście pomieszczeniem czerwonym. Widzimy tutaj moment, w którym bohaterka teledysku zaczyna zastanawiać się nad wiernością kochanka, a wszystko dlatego, że Red skupia się na emocjach ciężkiego rozstania.

1989 odzwierciedlone jest przez niebieski  pokój – akwarium, do którego wchodzi kochanek – artystka żyje w świecie, który jest jak akwarium, gdzie wszyscy ją nieustannie obserwują, a niemożliwym jest uciec.

Jednak, jak wiemy, kolejny album – reputation – był tym dotyczącym ucieczki i zgłębienia swojej przeszłości, co ukazane jest przez ciemny strych.

Natomiast najnowszy album (którego recenzji możecie się spodziewać już niedługo) ujęty jest przez pokój różowy, gdzie para jest nareszcie szczęśliwa.

Poniżej możecie obejrzeć teledysk i mamy nadzieję, że jesteście zakochani w nowej zupełnie odmienionej estetyce Taylor.