Okładka singla/Materiały prasowe

Nowy singiel Almighty Sound, ‘No One Told Me’, to poruszająca opowieść o powrocie z emigracji

Indie rockowy utwór ‘No One Told Me’ to trzeci singiel poznańskiego duetu Almighty Sound, opowiadający o emigracyjnych doświadczeniach wokalistki projektu, Agnieszki. Piosenkę cechuje rozmach aranżacyjny, a chłodny, podniosły klimat przywołuje na myśl Florence and the Machine, Birdy i Kate Bush.  

Piosenka ‘No One Told Me’ narodziła się na niezależnym obozie songwriterskim w Belper, w Wielkiej Brytanii, w styczniu 2019 roku. Piosenka opowiada historię osoby ,,zawieszonej’’ między dwoma krajami (Polską i Szkocją) i opisuje, jak to jest mieć dwa domy i permanentnie rozdarte serce. Warstwa produkcyjna rodzi skojarzenia z The XX oraz Florence and the Machine, zaś styl wokalny nawiązuje do Birdy i wczesnej Mariny and the Diamonds. Autorami tekstu i muzyki są wokalistka zespołu, Agnieszka Stachowiak oraz dwóch brytyjskich muzyków: Elizsabeth @elizsabethmusic i Hashtag Ellipsis @hashtagellipsis, który zajął się też produkcją singla. Okładka, zaprojektowana przez Joannę Jamrozy, według pomysłu zespołu, nawiązuje do szkockiego oraz polskiego stroju ludowego. Zdjęcia wykonała Anna Szmytkowska. ‘No One Told Me’ jest dostępny na wszystkich platformach i promuje go statyczny teledysk.

Almighty Sound to indie popowy duet z Poznania, który czerpie też pełnymi garściami z indie rocka, folku i jazzu. W skład zespołu wchodzą Agnieszka Stachowiak, wokalistka i ,,weteranka’’ obozów songwriterskich oraz Bartek Niedziałkowski – pianista z klasycznym wykształceniem.  Almighty Sound tworzy melancholijne, melodyjne utwory, przywołujące na myśl First Aid Kit, Florence and the Machine, sanah czy Kwiat Jabłoni. W 2019 roku Almighty Sound wydał samodzielnie debiutancki maksi singiel 'Bad Man/We Will Go’,  singiel ‘Sidekick’ oraz kilka coverów. Zespół ma na koncie kilka koncertów w poznańskim klubie Amore del Tropico oraz koncert w londyńskim The Slaughtered Lamb w ramach akcji Live Now Play Later. Piosenki zespołu były puszczane w poznańskich rozgłośniach – w Radiu Afera oraz w Radiu Emaus.