Nowy singiel grupy Go_A

Zespół Go_A pomimo sytuacji w Ukrainie, postanowił nie wstrzymywać premiery nowego utworu i wydał go żeby nagłośnić sytuację w kraju.

Charakterystyczne brzmienie folkowo-elektroniczne i słowa w języku ukraińskim nabrały jeszcze większej mocy w obliczu wojny.

Go_A zdobyli sławę przez uczestnictwo w finale Eurowizji w 2021 roku, gdzie zajęli 5. miejsce. Ich singiel „SHUM” osiągnął wielki sukces, notując wielomilionowe odtworzenia w serwisach cyfrowych. Tekst najnowszego utworu „Kalyna” nawiązuje do ważnego symbolu kultury ukraińskiej.
Zespół wyjaśnił przesłanie płynące z nowego utworu: Kwiat kaliny już od wieków pojawia się w kulturze ukraińskiej, a jego symbolika wędruje z pokolenia na pokolenie poprzez muzykę i legendy. Złamany krzew kaliny to oznaka tragedii i smutku, a niszczenie rośliny uznaje się za szczególnie haniebny czyn. Istnieje przekonanie, że kalina rośnie tylko wtedy, gdy jest pielęgnowana przez dobrych ludzi, a jej owoce mają zdolność do niesienia nieśmiertelności i jedności ludzkiej w obliczu walki ze złem. Nasz utwór „Kalyna” to wiadomość do świata i apel o zjednoczenie w obronie przez nieuchronną zagładą ludzkości.