Nowy singiel Limboskiego już dostępny! Posłuchaj „Czarnych bram”

„Czarne bramy” to drugi singiel, który zapowiada płytę Limboskiego „Poliamoria”.

Energetyczny, rockowy utwór różni się muzycznie nieco od dotychczasowej, spokojniejszej twórczości artysty. Limboski zachowuje w nim jednak swój charakterystyczny, poetycki charakter.

„Czarne bramy” mają dylanowski sznyt – pewnego rodzaju narracji i opisywania rzeczywistości, która musi się wiązać z rzeczywistością polityczną. A może to jest tak – tyle się dzieje, że szukamy pomocy i komentarza artysty, nawet jeśli jest on ledwo zarysowany. Po namyślę muszę przyznać, że w tej piosence jest rzeczywiście jakiś niepokój związany z polityką, poczuciem zagrożenia – mówi artysta.

Podobny nastrój panuje w klipie do „Czarnych bram”.  Dużo jeżdżę samochodem. Czasami odpływam za kółkiem – nie zasypiam, ale podczas takiej parogodzinnej medytacji nocą umysł się zapada, mieli wszystko jeszcze raz, a rzeczywistość miesza się z iluzją… – dodaje Limboski o pomyśle na scenariusz.

Album „Poliamoria” (ZAMÓW) ukaże się już 20 kwietnia. Tym razem pielęgnowana od wielu lat słabość do amerykańskiej muzyki źródeł (bluesa, folku i korzennego rock’n’rolla) to dla Limboskiego zaledwie punkt wyjścia. Celem –  napisanie piosenek nośnych, przystępnych, mądrych i urzekających stylistycznym bogactwem. Na wszystkich tych polach artysta odnosi bezdyskusyjny sukces. W programie płyty znalazły się ostre, dynamiczne riffy gitarowe, ale też egzystencjalne w wymowie ballady podszyte duchem gospel czy country. Całość po raz kolejny w przypadku Limboskiego spaja produkcyjna ręka Marcina Borsa, dzięki któremu nagrania oddychają i mienią się barwami.

Tracklista:

1             Pogrzeb mnie

2             W naszym małym dziwnym mieście

3             Czarne bramy

4             W moją stronę

5             Sunie

6             Melancholia

7             Serce gołębie

8             Nie idź tam

9             Księżyc płonie

10           Z fantazja

11           Tu na dole

Obserwuj Limboskiego na:

Facebook |Instagram |  YouTube