Mad-Music.pl

Nowy teledysk grupy Dollz: Nibyland!

Grupa Dollz przedstawia teledysk do singla „Nibyland”. 

Nad każdym wisi widmo marzenia o własnej wyśnionej krainie. Każdy ma swój Nibyland. Ale czy nie jest to przekleństwo? Miliony pytań i jeszcze więcej odpowiedzi. Niektórym wystarcza świat wirtualny, niektórzy zmieniają miejsce zamieszkania ale czy da się uciec przed samym sobą? Od milionów lat każdy czeka na lepsze jutro, a najlepsze jutro jest dzisiaj. – Tak o przesłaniu piosenki opowiada wokalistka Dollz, Paulina Kut.

Dollz to zespół grający nieco psychodelicznego rocka. Jak sami wielokrotnie tłumaczyli – ich muzyki nie da się swobodnie sklasyfikować, i bliżej im do abstrakcji muzycznych będących opowieściami dla starszych dzieci. Ich poprzednie single to m.in.  „Czy ktokolwiek”, „Tory”, „Bile Bur Gorne”.

„Nibyland” to wyjątkowy utwór. I został przez zespół potraktowany wyjątkowo. “Chcieliśmy odlecieć zupełnie w inne rejony brzmień, znaleźć kogoś, kto spojrzy na nas pod zupełnie innym kątem. Postanowiliśmy nadać nowe szlify ostatniemu singlowi z płyty. Producenta odkryliśmy w Szwecji. Takiego efektu się nie spodziewaliśmy” – mówi Paulina Kut.

Za produkcję utworu opowiada Marcus Backman, znany ze współpracy m.in. z Zarą Larsson ,Tram Wreck czy Dream Foundation. Fani mogą być zaskoczeni brzmieniem, w którym rolę przewodnią grają klawisze i elektronika. Dzięki jego zabiegom, nastrój piosenki zmienił się na nostalgiczny i przejmujący. To z kolei wpłynęło ostatecznie na wizję teledysku.

Realizacji klipu podjął się Armand Urbaniak. Utwór pochodzi z płyty „Sz…Sz…Sz…” (MJM Music PL, 2017)

A wy? Słuchaliście już nanowszego singla Dollz? Jeśli nie, teraz macie okazję.

 

Karolina Kosiba

Karolina Kosiba

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!