NOWI WYKONAWCY TEGOROCZNEGO OPENE’RA

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy czworo nowych wykonawców tegorocznej edycji Open’er Festival.

CHVRCHES zagrali już w swojej karierze na Opene’rze – w 2016 roku. Szwedzka synthpopowa grupa wraca do nas w ramach promocji najnowszej płyty Love Is Dead, która ukaże się już 25 maja. Zespół działa od 2011 roku i współtworzą ją Lauren Mayberry, Iain Cook i Martin Doherty. Grupa zdobyła popularność w błyskawicznym tempie i co roku można ich zobaczyć na letnich festiwalach całego świata. Wokalistka grupy znana jest także z walki o prawa kobiet i potępniania nierówności społecznych. Chvrches zagrają w środę 4 lipca.

 

YUNG LEAN zasilił szeregi przedstawicieli rapu na tegorocznym Opene’rze. Muzyk również pochodzi ze Szwecji, jednak większość swojego dzieciństwa spędził na Białorusi wraz z matką, która prowadziła tam działalność wspierającą osoby ze środowiska LGBT. Już od wieku nastoletniego artysta nagrywał swoje własne utwory, był częścią kilku młodych muzycznych kolektywów: Hasch Boys, Gravity Boys Shield Gang, aktualnie współtworzy Sad Boys. Ma zaledwie 22 lata i zdołał nagrać już trzy albumy studyjne. Zdobył też uznanie w Stanach Zjednoczonych, co rzadko udaje się europejskim raperom. Będzie można usłyszeć na Tent Stage go 7 lipca – ostatniego dnia festiwalu.
SG LEWIS pochodzi z Wielkiej Brytanii i jest jednym z bardziej ambitnych producentem muzyki elektronicznej. Na swoim koncie ma kilka EP-ek i wiele współpracy z różnymi wykonawcami. W tym roku podjął się wydania trzech albumów w bardzo krótkim czasie. „Dusk”, „Dark” i „Dawn” to płytowa trylogia, której pierwsza część ukazała się w kwietniu. Jest to płytowy debiut młodego Londyńczyka, który podpisał kontrakt z PMR, Records – tą samą wytwórnią pod której skrzydłami nagrywają między innymi Disclosure. Jego tegoroczna trasa koncertowa obejmuje najważniejsze światowe festiwale, od  Coachelli do Primavery. Wystąpi w sobotę 6 lipca na Alter Stage.

 

OTSOCHODZI reprezentuje polską scenę hip-hopową i w bardzo krótkim czasie zaskarbił sobie rzeszę wiernych fanów. Debiutował już kilka lat temu, jednak prawdziwy rozgłos przyniósł mu wydany niedawno krążek „Nowy Kolor” na którym gościnnie pojawili się między innymi Holak, O.S.T.R. i Taco Hemingway. Jego występ zobaczymy w czwartek 5 lipca na Tent Stage.