Ofelia z pięknym przekazem w klipie „To do Pana”

W związku z ostatnimi wydarzeniami w naszym kraju, wokalistka postanowiła stanowczo i dosadnie podzielić się własnym stanowiskiem. Singiel To do Pana z jej debiutanckiego wydawnictwa właśnie doczekał się wyjątkowo pięknego klipu, w którym Ofelia przedstawia fundamentalne wartości człowieka – do poszanowania i miłości, bez względu na orientację seksualną.

Ofelia w swoim najnowszym klipie, którego jest pomysłodawczynią i reżyserką, przedstawia historie ludzkiej miłości. Miłości każdej. Miłości do człowieka. Klip do piosenki To do Pana angażuje emocjonalnie odbiorcę od pierwszych momentów, zapraszając do historii ludzi, którzy na co dzień stoją w cieniu wykluczenia i niezrozumienia. Obraz przedstawia nam trzy pary, które zapraszają nas do swojego świata, dzieląc się codziennością i własną intymną sferą życia.

To co zwraca uwagę, to fakt, że tylko para heteroseksualna występuje w przestrzeni publicznej, pokazując się razem. Pary homoseksualna w klipie nie są otoczone ludźmi, co tylko uwydatnia ich samotność, brak akceptacji i zrozumienia. Artystka podkreśla, że chce żyć w kraju gdzie każdy może kochać i żyć bez strachu, stąd przesłanie teledysku: pozwól kochać.

Obserwuję to, co dzieje się na świecie jak i w naszym kraju. Rodzi się we mnie ogromna niezgoda na podział: jaka miłość jest właściwa, a jaka nie. Chcę być spokojna o moich bliskich, widzieć uczucie bez podziału i strachu. Poszanowanie podstawowych praw człowieka, to coś o co każdy z nas powinien usilnie zabiegać. Klip miał przede wszystkim pokazać prawdę, więc kiedy obserwujesz czyjąś miłość jedyne co ciśnie się na usta, to uśmiech. Taki był nasz plan filmowy: pełen uśmiechu, poszanowania i cieszę się, że poznałam tyle wspaniałych osób. Udało nam się stworzyć ciepłą, bezpieczną atmosferę – co odbija się w finalnym efekcie.

Więcej:

Ofelia na Facebooku