OPEN’ER FESTIVAL – NOWE OGŁOSZENIA

KOLEJNA PORCJA OGŁOSZEŃ OD OPEN’ER FESTIVAL!

THE STROKES
W 2001 roku wydali swój debiutancki album “Is This It?” i dzięki temu okrzyknięto ich rewolucjonistami nowej fali rocka. Utwory takie jak “Last Nite” czy “Someday” szybko zyskały miano hymnów rockowych, a członkom zespołó przypisano status muzycznych bogów.Dwa kolejne albumy “Room on Fire” i “First Impressions of Earth” przyniosły im jeszcze więcej fanów. Na kolejną płytę trzeba było czekać aż 5 lat.Po premierze krążka “Angles” The Strokes po raz pierwszy pojawili się w Polsce na wspaniałym koncercie podczas Open’er Festivalu 2011. Dziś, mając na koncie 5 albumów i cieszą się opinią jednego z najlepszych aktualnie zespołów rockowych na świecie. Ich koncerty są niewzykle proste i bez zbędnych efektów, a jednocześnie to prawdziwa petarda!

Kolejną artystką tegorocznej edycji jest znana szerzej pod pseudonimem LP Laura Pergolizzi. To wspaniałą wokalistka i autorka hitów największych nazwisk światowego popu – Cher, Rihanny czy też  Christiny Aguilery. Jej kariera rozpędziła się około trzy lata temu dzięki albumowi “Lost On You” a w szczególności dzięki tytułowemu singlowi, który na dzień dzisiejszy ma ponad pół miliarda odtworzeń na całym świecie. Wyrazista osobowość i mocny głos Laury, w połączeniu z talentem do tworzenia przepięknych melodii przyniosły jej rozgłos na całej kuli ziemskiej. Obecnie Laura promuje swój najnowszy krążek “Heart To Mouth”, który niesie najbardziej bezpośredni przekaz w jej dotychczasowej twórczości. “Kiedy staję przed mikrofonem i zaczynam tworzyć melodie, czuję to bezpośrednie połączenie serca z ustami. W przeszłości do komunikowania moich emocji potrzebowałam całego miasta wypełnionego uliczkami. Teraz czuję, że mam przed sobą prostą, szeroką autostradę, którą mogę wyrazić to, co czuję” powiedziała wokalistka o swojej nowej płycie.

Kolejna artystka to MARINA (Marina And The Diamonds). Zadebiutowała w 2009 roku albumem “The Family Jeweles” i od tego czasu nieprzerwanie podąża własną, muzyczną ścieżką. Nie zabiega o miejsca na listach przebojów, a mimo tego wszystkie jej dotychczasowe albumy lądowały w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. Jej utwory i teledyski były streamowane łącznie ponad miliard razy. Jest jedną z ikon śwoatowego alt-popu tej dekady zaraz obok Florence Welch, Laya Del Rey i Lorde. W tym miesiącu premierę będzia miał czwarty album Mariny “Love + Fear” promowany między innymi przez singiel”Handmade Heaven”.

Kolejny wykonawca to zespół The Voidz powstały w 2013 roku. Rok później ukazał się ich debiutancki album “Tyranny”, który w zawrotnym tempie przyciągnął uwagę fanów muzycznej alternatywy. Więcej szumu wywołało kolejne wydawnictwo “Virtue”. W twórczości The Voidz spotkają się wpływy najróżniejszych gatunków muzycznych – od rocka, przez new wave, electro, po metal, a cały projekt prezentuje się światu w bardzo punkowej odsłonie.

Ostatni element tego ogłoszenia to nasz rodak Wojtek Sokół działający na polskiej scenie rapowej od 20 lat i bezsprzecznie jednym z jej najważniejszych artystów. Jego pierwsze projekty z lat 90tych ukształtowały polski hip-hop. Sokół lubi muzyczne ksperymenty. Interpretuje dzieła Różewicza czy też Wyspiańskiego z taką samą wrażliwością jak uliczne historie. Sokół lubi uciekać od przyjętych norm i to czyni jego muzykę wyjątkową i niepowtarzalną. Jego solowy album „Wojtek Sokół” jest jednym z najważniejszych tegorocznych wydawnictw muzycznych w Polsce. Płyta otrzymała status złotej jeszcze w czasie preorderu – bez ujawniania żadnego z utworów.