Patrycja MALINA Malinowska i Austee Fox w piosence o toksycznej relacji

Artystka, którą odbiorcy mogą pamiętać z 3. edycji programu „Mam Talent”, we współpracy z producentem Austee Fox napisali utwór „Low Blow”. Takie utwory poszerzają nie tylko spojrzenie słuchaczy na muzykę, ale także pokazują, jak można się nią bawić, przetwarzać oraz łączyć różne gatunki. 

Piosenka powstała w wyniku fatalnego zauroczenia. Utwór opowiada o przenikaniu się miłości i nienawiści, o dezorientacji i kwestionowaniu własnych odczuć pod wpływem zewnętrznych czynników. Muzyka i tekst to mieszanina bezradności, tęsknoty, ekstazy, podwyższonej adrenaliny. To numer o toksynie, o namiętnym zakochaniu, o sklejeniu z drugą osobą, o trudności z oderwaniem się od niej, o gniewie, o zmiennych stanach emocjonalnych. Jest to swoiste pożegnanie ze starym światem, który niszczy.

Proces powstawania utworu był długi, więc druga część jest opowiedziana już z innej perspektywy: odwagi, stawiania granic, ale też szczerego podzielenia się emocjami. Słuchacz może odnaleźć cząstkę siebie w tym kawałku lub słuchać go jak opowieści, która daje do myślenia. Jest to hybryda takich gatunków muzycznych jak: trap, rap i pop. 

Refren na długo pozostaje w pamięci.

Piosenka Low Blow pozwoliła mi zakończyć pewien bardzo ważny etap w moim życiu. Proces twórczy był jednocześnie procesem terapeutycznym, i bardzo szczerze uważam, że bez wsparcia Kamila Kukli (Austee Fox) – producenta utworu – by się to nie udało. Kobiety zbyt często padają ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej, chciałabym, aby utwór Low Blow był bezpiecznym przystankiem dla osób, które szukają ukojenia w muzyce

mówi Malina

Za teledysk odpowiedzialna jest Iryna Frolova, która zajęła się scenariuszem, reżyserią oraz produkcją. Klip ukazuje nam różne wcielenia kobiet. Od silnej dominy po znudzoną życiem celebrytkę. Zobaczymy tam też grupę tancerzy, którzy interpretują muzykę własnym ciałem.

Malina – kto to?

Patrycja Malina Malinowska dotarła do finału 3. edycji programu „Mam Talent” spotykając się z niezwykle przychylną opinią jury. Widzów porwała swoją naturalnością i szczerością.

Patrycja, od początku podoba mi się w Tobie to, że nie wybierasz sentymentalnych harlekinów. Masz w sobie zadziora. Jesteś śpiewający afrodyzjakiem!”  ~Kuba Wojewódzki

“Każdy Twój występ był niesamowicie profesjonalny, dawałaś czadu za każdym razem, masz 200% talentu!”  ~Małgorzata Foremniak

“Ja Ciebie osobiście uwielbiam. Patrząc na Ciebie mam wrażenie, że wygrasz wszystko w swoim życiu z palcem w nosie” ~Agnieszka Chylińska

Austee Fox – kto to?

Austee Fox (Kamil Kukla)  ma na swoim koncie dwa autorskie utwory- „Fallin’” oraz „Good Life”, które możecie znaleźć na każdej platformie streaming’owej, jak i na YouTube’ie. W 2021 roku zajął pierwsze miejsce w konkursie 2track za rework piosenki Odnowa” z repertuaru Jareckiego, pokazując tym samym swoją wszechstronność muzyczną. Produkuje, komponuje, miksuje dla innych twórców, a także jest od wielu lat cenionym perkusistą mającym na swoim koncie współpracę z m.in.: Margaret, Blue Cafe, Anią Rusowicz, Mariną Łuczenko, Dawidem Kwiatkowski, Sound’n’Grace, i wielu innych.