Pepe ze Śląskiego Miami – nowe odkrycie polskiej sceny muzycznej!

Pepe ze Śląskiego Miami, czyli Przemek Ustymowicz ze śląskiego Sławkowa to świeży towar na rynku hiphopowym. Przed wakacjami wydał swoje pierwsze letniaczki, które szybko przyjęły się i zwróciły uwagę prawdziwych gigantów tego środowiska. No bo jak to?

Początkujący raper z nominacją do nagrody Popkiller? Takie wróżby Przemek i reszta słuchaczy Radia KAMPUS mogli usłyszeć w trakcie hiphopowej audycji po wysłuchaniu dwóch utworów artysty — „Bez Spięć” oraz „Letniego Traczka 2”. Oprócz tak słodkiej dla duszy opinii Michała Płocińskiego (prowadzącego z wymienionego radia), Pepe doceniony został również przez dwie, polskie wytwórnie muzyczne czy prowadzących stream Nobocoto. Także kilka mainstreamowych artystów, menadżerów muzycznych i osoby zajmujących się marketingiem muzycznym, wyraziło pochlebne opinie oraz podobnie jak KAMPUS, przepowiedzieli mu w tym świecie karierę. Nic dziwnego więc, że wrzucając nowy numer ląduje on na topowych playlistach Spotify m.in “New Music Friday”, “Alternatywna Polska”, “Miejski Chill”, “Młody rap” obok ksyw takich jak MATA, Young Leosia czy Smolasty.

Przemek to również założyciel kolektywu kreatywnego Kotłownia’21. Jest także gitarzystą. Swój warsztat pisarski i muzyczny kształtował od dziecka jako samouk, jego prace wielokrotnie były wyróżniane chociażby w postaci propozycji wydania autorskiej książki. Pierwsze doświadczenia muzyczne nabywał w założonych przez niego zespołach na przestrzeni lat: The Walkers (kiedyś Red Spleen), Shelter oraz Zachody. Niedawno wydał nowy numer „Kołysanka” w kolaboracji z piękną Martyną Pogorzelczyk z zespołu Dream Light. Utwór to pewnego rodzaju poetycko-miejskie wyznanie specyficznej miłości do kobiety, a także zmierzenie się z własną przeszłością — nie tylko tą związaną z miłością, ale także ze sferą społeczną oraz psychiczną. Kawałek do tej pory zebrał sporo pozytywnych not i zahaczył o gust TikTokerek, co widać po włączeniu utworu w aplikacji.