Nowe nazwy zasiliły szeregi tegorocznej edycji Open’er Festivalu. Do składy dołączyły dwa specjalne projekty które będzie można usłyszeć jedynie na tym festiwalu a także kilkoro innych artystów.

COOL KIDS OF DEATH

17 lat temu wydali swój pierwszy album, który wykonają w całości specjalnie dla Open’erowej publiczności.  Określani są jako „bezkompromisowy, gniewny, miejscami anarchistyczny muzyczny manifest” tak zwanej „generacji nic”. Na początku swojej kariery otrzymali przydomek „najbardziej bezczelnego zespołu młodego pokolenia”. Sukcesywnie w swoim repertuarze miksowali ze sobą wiele gatunków muzycznych –  rock, post-punk, new wave i electro. Ich kawałek Butelki z benzyną i kamienie został w Polsce jednym z rockowych hymnów poprzedniej dekady. Grupa zyskała najwięcej fanów głównie przez swoją oryginalność i niezwykle udane wybijanie się poza schemat. Jak określił to lider zespołu, celem grupy było zostanie „piątą kolumną” przemysłu rozrywkowego. „Zamierzamy w wykorzystać media i show-biznes do głoszenia poglądów godzących w nie”, mówił Krzysztof Ostrowski.  Cool Kids Of Death wracają na specjalny, jedyny w swoim rodzaju występ na Open’er Festival!

 

Drugi projekt to POPKILLER MŁODE WILKI ALL-STARS stworzony specjalnie na Open’era! Jedna z najciekawszych hip-hopowych polskich inicjatyw  ostatnich lat zaprezentuje się na tegorocznym festiwalu. Na wyjątkowym koncercie na scenie pojawią się gwiazdy wszystkich kolejnych edycji Młodych Wilków – od 2011 do zeszłorocznej . Przez swój czas trwania projekt wypromował wiele wschodzących gwiazd, które dziś są ważniejszymi osobami na polskiej scenie hip-hopowej. Koncert na Open’erze jest unikalną okazją, by zobaczyć cały ten skład na jednej scenie.

Po udanym występie dwa lata temu na Open’era powróci DARIA ZAWIAŁOW. Daria jest niezywykle utalentowaną wokalistką, tekściarką i kompozytorką która podbiła serca ludzi swoim pierwszym singlem Malinowy Chruśniak. Dziś ma na swoim koncie już dwa albumy A Kysz! z 2017, który w ciągu roku po premierze pokrył się złotem i tegoroczne Helsinki. Jej koncerty zarówno klubowe i festiwalowe mają niesamowitą energię i przyciągają tłumy ludzi. Daria w 2018 roku otrzymała dwa Fryderyki za debiut roku i album alternatywny. Aktualnie promuje swój drugi krążek i to właśnie głównie z niego wykona piosenki podczas Open’erowego występu.

W tym roku zobaczymy również BITAMINĘ. Grupa powstała już 14 lat temu w wyniku spotkania Amara i Mateusza,  potem dołączył do nich też Piotr. Panowie szybko zżyli się ze sobą i w rezultacie wynikła z tego piękna przyjaźń i wspaniała muzyka. Ich pierwszy album Listy Janusza to oryginalna mieszanka jazzu i hip-hopu. W 2014 ukazał się cyfrowo kolejny album Plac Zabaw, a później także C i Kawalerka. Bitamina nie angażuje się zbytnio w promocję swojej grupy w internecie, a mimo tego zaskarbili sobie rzeszę wiernych fanów, którzy często jeżdżą za nimi po Polsce i znają teksty każdego utworu na pamięć.

JAN-RAPOWANIE to świeża krew naszej sceny muzycznej. Jego oryginalny styl przyciągnął ludzi nie tylko ze środowiska hip-hopowego, ale też z zupełnie innych kręgów. W ubiegłym roku dzięki kolaboracji z Nocnym ukazał się jego debiutancki krążek Nocna Zmiana a w tym roku drugie dzieło Plansze.

Kolejna nazwa tegorocznego line-upu to grupa COALS – duet Łukasza Rozmysłowskiego i Katarzyny Kowalczyk. Łączą ze sobą hp-hoppwe trendy z melancholijnym wokalem i folkowymi wstawkami. Debiutancka płyta Tamagotchi zapewniła im rozgłos aż międzynarodowy. Występowali w wielu klubach i na festiwalach, także za granicą.. Na początku kwietnia wydali swoją najnowszą EP-kę Klan z udziałem wielu wspaniałych, muzycznych gości z którymi zespół prowadzi muzyczny dialog. W trakcie koncertu na Open’er Festival pojawią się gościnnie osoby biorące udział w ich ostatnim projekcie.

KWIAT JABŁONI to brat i siostra, którzy razem tworzą folk-pop. Kasia i Jacek łączą akustyczne instrumenty z elektroniką uzupełniając je swoimi delikatnymi, wręcz magicznymi wokalami i niezwykle dobrą warstwą tekstową.  Ich debiutancki album Niemożliwe porusza głęboko każdego słuchacza zarówno słowami, jak i muzyką. jeszcze przed wydaniem albumu osiągnęli sukces wyprzedając koncerty jesiennej trasy, a ich pierwszy singiel Dziś późno pójdę spać został wyświetlony ponad 6 milionów razy na portalu YouTube.

Tę pulę ogłoszeń zamyka HANIA RANI – pianistka, kompozytorka i wokalistka. Hania współtworzy projekt Tęskno i dodatkowo współpracuje i występuje z takimi artystami jak Christian Löffler, Hior Chronik, Igor Herbut, Kamp czy Misia Furtak. Od 7 lat tworzy u wykonuje swoją muzykę którą łamie schematy. 5 kwietnia światło dzienne ujrzała jej debiutancka, solowa płyta, nagrana w Reykjaviku, Warszawie i  Amsterdamie.. Pierwszy singiel Glass został premierowo zaprezentowany przez Mary Anne Hobbs w audycji dla BBC Radio 6. Miesiąc po premierze albumu Hania wyprzedała koncerty Warszawie, Londynie i Paryżu, a o jej muzycznych dokonaniach stało się głośno w całej Europie.