Fot. materiały prasowe

Pop na najwyższym poziomie. Premiera nowych singli od My Name Is New Label

Projekt My Name Is New nieustannie przyciąga do siebie młodych, ciekawych twórców, którzy swoją muzyką chcą podbić rodzime listy przebojów. Niedawno premierę swoich nowych utworów świętują Agata Gołemberska, Weronika Szymańska, a także duet przezwyczajność.

W naszym projekcie jest miejsce na różne brzmienia – w tym roku dzieliliśmy się ze słuchaczami propozycjami z nurtu indie rocka, miksu elektroniki z folkowymi dźwiękami czy tanecznej alternatywy. Wśród kwietniowych nowości znalazły się dwie popowe propozycje z wyrazistymi kobiecymi wokalami, a także utwór z pogranicza muzyki gitarowej, elektroniki i hip hopu.

Pierwszym utworem, który ma dziś swoją premierę jest “Nie na zawsze” Agaty Gołemberskiej. Songwriterka, producentka i wokalistka zauroczyła nas swoim głosem w styczniu, kiedy to światło dzienne ujrzał utwór “Uda się”. Uczestniczka 8. edycji programu The Voice of Poland w swoich kompozycjach zgrabnie łączy vintage inspiracje oraz nowoczesną popową formę. Artystka jednak nie ogranicza się do jednego gatunku muzyki – świetnie sprawdza się w produkcjach soulowych, funkowych czy tych z nurtu r’n’b.

Jej najnowsza, pozostawiona w klimacie vintage popu piosenka “Nie na zawsze” opowiada o obawie przed niedoświadczoną jeszcze stratą, która jednak jest nieunikniona. Wokalistka zadaje też w niej pytania o trwałość wszystkiego, czego w życiu doświadczamy. Utwór zawiera także naiwną próbę przewidzenia zdarzeń tak, aby uniknąć bólu.

Teledysk do piosenki można obejrzeć już na kanale YouTube KayaxTV.

Agata Gołemberska nie jest jedyną uczestniczką The Voice of Poland, która w tym miesiącu świętuje wydanie swojego nowego utworu w projekcie My Name Is New. W popularnym telewizyjnym show brała udział także Weronika Szymańska, która dziś debiutuje ze swoim singlem “Oddech”. Jej ostatni występ w 11. edycji telewizyjnego show, czyli wokalna bitwa z Krystianem Ochmanem zachwyciła polskich i zagranicznych internautów – video z “pojedynku” został wyświetlony prawie 3,5 milionów razy! Weronika wcześniej śpiewała w kilku zespołach, lecz teraz stawia na karierę solową. Najchętniej odnajduje się w takich gatunkach jak pop czy rock.

Piosenka “Oddech” opowiada tęsknocie za tym, co było dobre, lecz co już niestety nie powróci. Tekst tej nastrojowej ballady opowiada historię miłosną dwojga ludzi, którzy nie potrafią ze sobą być, choć w głębi duszy żałują, że ich związek się zakończył. Artystka dodaje, że wiele osób może się z tym utworem utożsamić: Najczęściej doceniamy coś dopiero gdy to stracimy i właśnie dlatego tak ważne jest pielęgnowanie naszych relacji. Myślę, że każdy kto chociaż raz przeżył rozczarowanie w miłości odnajdzie w tej piosence cząstkę siebie.

Teledysk do piosenki jest już dostępny na kanale YouTube KayaxTV.

Ostatnią kwietniową nowością w MNIN jest singiel “WUNDERBAUM” duetu przezwyczajność, w skład którego wchodzą Miłosz Litwiak i Patryk Dżaman. Formacja stawia na muzykę alternatywną, która zwykle jest połączeniem różnych gatunków – najczęściej gitarowych brzmień, elektroniki i hip hopu. W styczniu tego roku chłopaki wydali utwór “lżej”, który został ciepło przyjęty przez słuchaczy. Dziś przezwyczajność wraca z piosenką “WUNDERBAUM”. Opowiada ona o poszukiwaniu szczęścia w rzeczach niematerialnych, odnajdywaniu siebie w konsumpcyjnej rzeczywistości, a także o odrzucaniu ustalonych przez innych wzorców. Piosenka utrzymana jest w klimacie house’u, funku oraz alternatywnego hip hopu.

Teledysk do utworu “WUNDERBAUM” można obejrzeć na kanale YouTube KayaxTV.

Kwietniowe premiery w My Name Is New to ciekawe singlowe propozycje, które mają szansę namieszać na rodzimym rynku fonograficznym. Wierzymy, że zagoszczą one na playlistach miłośników polskiej muzyki w całym kraju.

O projekcie:

My Name Is New to label wydawniczy promujący artystów solowych oraz zespoły. Jedną z najważniejszych części inicjatywy są jej działania edukacyjne. Każdy, komu uda się dostać do grona MNIN-owców otrzymuje: wsparcie merytoryczne, praktyczne porady na temat budowania swojego wizerunku w sieci, poszerzania swojej publiczności czy korzystania z ogólnodostępnych zasobów social mediów. Dodatkowo, artyści mają niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w projektach specjalnych oraz wystąpić na żywo przed dużą publicznością.