Posłuchaj nowej piosenki Foals. Zespół jedną z gwiazd Kraków Live Festival

Foals_WWD_Packshot_V3

„Mountain At My Gates” – to tytuł kolejnego singla grupy Foals, zapowiadającego czwarty album kwintetu z Oksfordu. Piosenki już można posłuchać w sieci. Zapowiadany album „What Went Down” ukaże się 28 sierpnia. Tydzień wcześniej zespół wystąpi w Krakowie na Live Festival.

Za brzmienie „Mountain At My Gates”, jak i całego albumu, zatytułowanego „What Went Down” odpowiada James Ford (Arctic Monkeys, Florence & The Machine, Jessie Ware, Mumford & Sons). Nowy album muzycy Foals nagrywali w starym, opuszczonym, XIX-wiecznym młynie, który nazwano Studios La Fabrique.

„Otwierający riff nagrałem sobie kawał czasu temu na mój telefon” – wspomina wokalista i gitarzysta Yannis Philippakis. „Początkowo miał dość nieokreślony charakter, ale gdy nad nim popracowałem, nabrał tego właściwego. Góra w tekście wzięła się stąd, że bardziej zainteresowałem się, co można napisać, kiedy nie ma się żadnej określonej wstępnej idei. Wcześniej zatapiałem się w książkach i dziennikach, szukając tematów. Słowa do tej piosenki po prostu do mnie przyszły, gdy siedziałem w pokoju”.

 

Album „What Went Down” nagrali: Yannis (śpiew /gitara), Jimmy Smith (gitara/klawisze), Walter Gervers (gitara basowa), Jack Bevan (perkusja) i Edwin Congreave (klawisze). Wybrani brytyjscy dziennikarze, którzy już mieli okazję słyszeć cały materiał, nie kryją zachwytów. „Dzięki tej płycie mogą stać się naprawdę wielcy” – czytamy w „NME”.

Płyta będzie dostępna w Polsce na CD, jako CD/DVD, na winylu. Wydawnictwo można zamawiać już od teraz.

Przypomnijmy, że zespół Foals będzie jedną z gwiazd Live Festivalu, który odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia na krakowskich Błoniach. Anglicy zagrają pierwszego dnia imprezy.