Fot. Materiały prasowe

Poznaj lepiej: Rag’n’bone Man

Dowiedz się więcej, tuż przed premierą nowego singla!

Rag’n’Bone Man

Rory Charles Graham urodził się 29ego stycznia 1985 roku w Uckfield w Anglii. W wieku 15 lat zaczął rapować z lokalną ekipą drum’n’bassową Rag ’N’ Bonez, której nazwa została zainspirowana brytyjskim sitcomem „Steptoe and Son”.

Nowe miasto, nowy start

Rory wraz z rodziną przeprowadzili się do Brighton. To tam artysta dołączył do swojego przyjaciela – Gi3mo w składzie Rum Comittee. Razem występowali w Slip-jam B, gdzie poznał wiele osób mających wpływ na jego karierę. Supportował takich artystów jak Pharaohe Monch, czy KRS-One i Joan Armatranding. Nie miał żadnych nagrań swoich utworów, więc we współpracy z ekipą z Rum Comittee stworzył swój pierwszy mini album – „Bluestown EP”, by dzielić się nią z fanami po koncertach.

4 lata, 3 EPki i masa kooperacji

W 2011 Rag’n’Bone Man zaczął współprace z hip-hopową wytwórnią High Focus Records i wydał tam dwa krążki – „Dog’n’Bone EP” z Leaf Dogiem i „Put That Soul on Me” z Dirty Dikem. Chwilę później zaczął współpracę z producentem odpowiedzialnym za debiutancki album Bastille. Wtedy pojawiła się EPka „Wolves”, na której gościnnie wystąpili Vince Staples, Kate Tempest i Stig of the Dump. Rory znalazł się także obok Skunk Anansie na trzecim mixtapie Bastille. Ostatnią EPką przed globalnym sukcesem było „Disfigured EP”, która trafiła na playlisty radia BBC.

Debiutancki album i podbijanie świata

W lipcu 2016 roku Graham wydał singla „Human”, który podbił listy przebojów na całym świecie. W Polsce utwór jest certyfikowany diamentową płytą! Do dziś został odtworzony ponad 2,5 miliarda razy w serwisach streamingowych i wiele miesięcy królował na playlistach stacji radiowych. Kawałek został wykorzystany w czołówce serialu Oasis, trailerze do gry Mass Effect: Andromeda, trailerze do filmu „Chwała bohaterom”, w serialach „Inhumans”, „Bezprawie”, „Ash kontra martwe zło” oraz „Jack Ryan”. W 2017 roku na sklepowych półkach wreszcie wylądował pierwszy krążek Rag’n’Bone Mana. Album zdobył wiele nagród, złotych, platynowych i diamentowych certyfikacji na całym świecie. Do udanych kooperacji warto także zaliczyć utwór „Giant” z Calvinem Harrisem, udział w albumie „Humanz” zespołu Gorillaz oraz stworzenie utworu „Broken People” do Netflixowego filmu „Bright” z Willem Smithem w roli głównej.

​Czy to wszystko czego chciałeś?

Na swoich kanałach w mediach społecznościowych Rory podzielił się z fanami dobrymi wieściami. Już  w najbliższy piątek, w 36 urodziny artysty, usłyszymy jego nowy utwór o nazwie „All You Ever Wanted”.