Mad-Music.pl

Premiera: MANDEE feat. Thomas Daniel – Over My Head

Web

Być może nie mielibyśmy kolejnej wielkiej postaci na rodzimej scenie klubowej, gdyby nie… szkolne dyskoteki. To właśnie na jednej z nich Mateusz Andrzejewski, którego dziś znamy jako MANDEE, poznał rówieśników, którzy tworzyli własną muzykę elektroniczną. Ci byli na tyle uprzejmi, że zaopatrzyli kolegę w odpowiednie oprogramowanie. Krótko potem Mateusz zaczął tworzyć muzykę. Miał wtedy 15 lat i zapał, którym można by obdzielić parę osób.

 

Urodził się w Gliwicach 14 sierpnia 1988 roku. Nie ma za sobą formalnej edukacji muzycznej. – Czerpałem z prób i błędów. Z czasem mój mózg wykształcił się w zakresie słyszenia oraz budowania harmonii i melodii. Jako, że nigdy nie grałem na instrumentach, moja kompozycja opiera się na budowaniu MIDI w programie DAW – wyjaśnia MANDEE.

 

W miarę zdobywanego doświadczenia, lepsze stawały się także kompozycje. MANDEE podchodził jednak do kariery metodycznie, spokojnie, z pokorą. Rozumiejąc, że ma braki w zakresie techniki produkcji, miksu i masteringu, postanowił tę wiedzę poszerzać.

w 2015 roku ukazał się remiks MANDEE piosenki Kasi Popowskiej “Lecę tam”, który okazał się hitem w stacjach radiowych. Przełom w karierze gliwiczanina nastąpił jednak w 2016 roku. A to za sprawą remiksu megahitu “Coco Jambo”, który Mandee umieścił na YouTubie. Szybko osiągnął ponad 1,5 mln wyświetleń. – Po tej produkcji zdecydowałem, że pora na pierwszy poważny krok w karierze i wyprodukowałem utwór “Over My Head” – opowiada Mateusz.

Inspiracją dla singla MANDEE były kawałki house’owe z lat 90., a także współczesna muzyka klubowa. Do napisanego podkładu pozostawało znaleźć wokalistę. Po poszukiwaniach w sieci, DJ wysłał propozycję współpracy do Thomasa Daniela.  “Dostałem prawie natychmiastową odpowiedź, że jest zachwycony i bardzo chciałby zaśpiewać do tej produkcji. Po tygodniu miałem już gotowy wokal” – wspomina MANDEE.

“Dzięki jego niepowtarzalnej wrażliwości i talentowi, produkcja nabrała zupełnie nowego wymiaru. Thomas nagrał cudowny wokal, który doskonale skleił całość w kompletną kompozycję” – dodaje.

 

Sprawdź singiel „Over My Head” w serwisach cyfrowych:

https://UmusicPL.lnk.to/7Bacv

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!