Premiera: MANDEE – Superstar (ft. Maria Mathea)!

MANDEE okladka

Kolejny pokaz wielkiego talentu MANDEE! Wybitnie zdolny polski didżej, producent i remikser tym razem wziął na warsztat wielki hit Jamelii sprzed blisko 14 lat, zatytułowany “Superstar” i nadał mu nowe, wspaniałe życie.

Superstar” w serwisach:
https://UmusicPL.lnk.to/s7Mt9

Mateusz Andrzejewski, bo tak naprawdę nazywa się MANDEE, do zaśpiewania w piosence wybrał świetną, młodą szwedzką wokalistkę Marię Matheo. Jak doszło do tej współpracy? Oddajmy głos twórcy:

Pod koniec 2016 roku wziąłem udział w tak zwanym “Writing Campie”, na którym miałem przyjemność, dzięki Greggowi Wattsowi, pracowania z Marią Matheo. Po usłyszeniu jej głosu od razu zaproponowałem jej nagranie coveru utworu “Superstar”. Dzień później nagraliśmy wokale i utwór w surowej wersji stał się absolutnym hitem campu. Maria dwa tygodnie po campie pojechała do Sztokholmu nagrać wokale “na gotowo”, a tydzień później ja ukończyłem finalną wersję produkcji.

MANDEE pierwszą wersję przeróbki stworzył jednak dużo wcześniej, już początku 2015 roku. Potem cover przechodził liczne transformacje, by nabrać ostatecznej postaci podkoniec roku następnego. – Nie było osoby, która nie zakochałaby się w tym tracku od pierwszego wysłuchania – zapewnia Mateusz, który parę miesięcy temu zaczarował nas singlem “Over My Head” z udziałem Thomasa Daniela.

Przypomnijmy, że MANDEE urodził się w Gliwicach 14 sierpnia 1988 roku. Nie ma za sobą formalnej edukacji muzycznej. W 2011 roku przerobił klasyk Zbigniewa Kurtycza “Cichawoda”. Ten remiks spowodował, że wkrótce MANDEE rozpoczął współpracę z gigantami polskiej muzyki klubowej, duetem Wet Fingers. Efektem był kawałek “Guantanamera”. Potem Mateusz wziął udział przy produkcji płyty na 50-lecie Polskich Nagrań.

Wkrótce MANDEE zaczął tworzyć break beat. Z powodzeniem.

Moje breakbeatowe wersje utworów “Datapop” czy “Talk To Me” były hitami w klubach w całej Polsce. Popularność moich remixów doprowadziła do tego, że grałem w bardzo wielu klubach w całym kraju – mówi.

W 2014 roku MANDEE poznał Flasha, z którym zaczął współpracę w ramach należącej do niego wytwórni Liquid Sounds. Dzięki niej w 2015 roku ukazał się remiks  piosenki Kasi Popowskiej “Lecę tam”. Okazał się hitem w stacjach radiowych, a w RMF Maxxx przez długi czas zajmował wysokie miejsca na liście. Przełom w karierze Gliwiczanina nastąpił jednak w 2016 roku. A to za sprawą remiksu megahitu “Coco Jambo”, który MANDEE umieścił na YouTubie. Szybko osiągnął ponad 4,5 mln wyświetleń. – Po tej produkcji zdecydowałem, że pora na pierwszy poważny krok w karierze i wyprodukowałem utwór “Over My Head” – opowiada Mateusz.

We wrześniu 2016 roku MANDEE podpisał kontrakt z Universal Music Polska.