Mad-Music.pl

“Przepraszam” – premiera singla i teledysku Dominiki Barabas z płyty Rustykalny cyrk

przepraszam_okladka_singla

Przepraszam to tytuł drugiego singla z autorskiej płyty Rustykalny cyrk Dominiki Barabas. Ascetyczny tekst współgra z rozwijającą się, transową melodią i wzmacniającym przekaz chórem. Teledysk opracował i wyreżyserował Łukasz Jankowski.

W piosence Przepraszam Dominika Barabas kolejny raz udowadnia, że ma w sobie naturalny detektor do wychwytywania z codzienności różnorodnych stanów ludzkiej natury, czyniąc je motywem przewodnim swoich tekstów. Charakterystyczna  dosadność słów współgra
z wyrazistą melodią. W podobnym klimacie jest osadzony teledysk, który w zamyśle akcentuje najważniejszy przekaz piosenki.

Album Rustykalny cyrk ukazał się 20 maja 2016 roku, nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Jest to projekt w pełni autorski – wszystkie teksty i muzykę napisała Dominika Barabas. Poszukiwanie, szaleństwo aranżacyjne, niezliczona ilość ciekawych instrumentów, przenikający przekaz tekstu i fuzja brzmień – to wszystko wciąga słuchacza w wyjątkowy muzyczny świat.  Słowo i muzyka są równorzędnymi partnerami w opowiadanej na płycie historii, w której główną rolę grają emocje.

W nagraniu płyty towarzyszyli Dominice: Mateusz Brzostowski (perkusja, elektronika, produkcja muzyczna), Piotr Pawlus (gitary), Michał Francuzik (gitara basowa) oraz Grzegorz Piasecki (kontrabas). Dominika Barabas odpowiada za wokale, teksty, klawisze, smyczki, małe instrumenty i produkcję muzyczną.

[buybox-widget category=”music” name=”rustykalny cyrk” info=”dominika barabas”]
Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Error validating access token: The user has not authorized application 591315618393932.

Polub nas!