Mad-Music.pl

RAFAŁ BRZOZOWSKI “SKY OVER EUROPE” w Krajowym Finale Konkursu Piosenki Eurowizji!

Rafał

Rafał Brzozowski to jeden z najzdolniejszych muzyków swojego pokolenia, wokalista i instrumentalista, który potrafi porwać tłumy, prezentuje piękną, melancholijną piosenkę „Sky Over Europe”. Z kompozycją tą artysta weźmie udział w Krajowym Finale Konkursu Piosenki Eurowizji, który odbędzie się już 18 lutego.

Słowa do piosenki “Sky Over Europe” napisał legendarny tekściarz Marek Dutkiewicz, mający na koncie współpracę między innymi z Lombardem, Budką Suflera, Kombi, Lady Pank, czy Ewą Farną. Autorem muzyki jest Marcin Kindla, współpracownik choćby wspomnianej Ewy Farny, Donia, Piotra Kupichy, czy Tomasza Luberta.

Rafał do tej pory ma na koncie choćby takie przeboje, jak “Tak blisko” i “Nie mam nic”, które śpiewały tysiące fanów na jego koncertach. Nagrany przez Brzozowskiego cover słynnej piosenki zespołu Ziyo “Magiczne słowa”, przyczynił się do sukcesu telewizyjnej produkcji

“Rolnik szuka żony”. “Sky Over Europe” zapowiada się kolejny hit w dorobku Rafała!

 

Mając 10 lat, zaczął grać na gitarze i pianinie. Równie wielką miłością, co muzykę, obdarzał sport. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a na koncie ma brązowy medal mistrzostw Polski w zapasach.

W 2002 roku wziął udział w programie “Szansa na sukces”, w którym zdobył wyróżnienie. Śpiewał w zespołach K. Martin, Emigranci i Mono. Karierę na własny rachunek rozpoczął w 2011 roku od wydania singli “Nie mam nic” oraz “Na dobre masz zawsze mnie”. Ten ostatni pojawia się na napisach końcowych serialu “Na dobre i na złe”.

W 2012 roku ukazał się kolejny singel Rafała “Tak blisko”. Stał się wielkim przebojem, podobnie jak tak samo zatytułowana debiutancka płyta Rafała Brzozowskiego, która osiągnęła status platynowy. Dzięki wspomnianej piosence artysta otrzymał nagrodę ESKA Music Awards w kategorii “Przebój lata”. Brał udział w programie “Taniec z gwiazdami”.

W 2015 roku ukazała się płyta Rafała Brzozowskiego nagrany z legendą polskiej muzyki, Janem Borysewiczem. Rok później na rynek trafił album “Moje serce to jest muzyk, czyli polskie standardy”, na którym znalazły się interpretacje utworów m.in. z repertuaru Andrzeja Rybińskiego, Krzysztofa Krawczyka, Marka Grechuty oraz Ewy Bem. Gościnnie występują na nim Irena Santor, Barbara Kurdej-Szatan, Natalia Szroeder, Zbigniew Wodecki, Wojciech Gąssowski i Matt Dusk.

Piotr Michalik

Piotr Michalik

Założyciel, wydawca i redaktor naczelny portalu Mad-Music.pl. Interesuje się muzyką, grafiką komputerową i mediami. ♥Rihanna Navy ♥ Fan muzyki EDM. Inspiracje czerpie głównie z dźwięków.

Brak komentarzy

Polub nas!

Patronat

Reklama

Polecane koncerty

Polecamy również

Instagram

Invalid OAuth access token.

Reklama