Recenzja: Abraham Mateo – Who I Am

INFO:

Artysta: Abraham Mateo
Tytuł: Who I Am
Premiera: 17 marca 2015
Wytwórnia: Sony Music
Gatunek: Pop
Najlepsze piosenki: All The Girls, Eres Como El Aire, Torture, Another Heartbreak, Fue Un Error Amarte

OPIS:

Abraham Mateo to urodzony  25 sierpnia 1998 hiszpański aktor i piosenkarz. Swoją karierę zaczął mając zaledwie jedenaście lat, wydając swój debiutancki album, który nazwał swoim imieniem i nazwiskiem „Abraham Mateo”. Po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Sony Music artysta, po czterech latach wydał swój drugi longplay „AM”, dzięki któremu usłyszał o nim świat.

abraham-mateo-gira-who-i-am

All The Girls” to pierwszy singiel na trzecim wydawnictwie młodego bożyszcza nastolatek. Ma bardzo ciekawą, nowoczesną melodię, świetny wokal oraz chórki. Duży plus za to że gdy tylko odpalimy CD słyszymy świetny utwór dwujęzyczny – hiszpański i angielski.

Na drugiej oraz  piątej pozycji znalazły się piosenki „Eres Como El Aire” oraz „Mi Circo”, które w całości są napisane po hiszpańsku. Słuchając ich po raz pierwszy stwierdziłem że są bardzo taneczne, Prywatnie bardzo lubię taką muzykę, wszelkie jej odmiany oraz połącznie z innymi stylami dlatego jest to dla mnie pozytywne zaskoczenie że na „Who I Am” znalazłem takie utwory.

Po dobrej zabawie z „klubowymi” kompozycjami czas na spokojniejsze, romantyczne propozycje. W tym przypadku są to „Another Heartbreak” i „Golden Heart”. Obie piosenki słucha mi się bardzo dobrze, każda z nich wywołuje u mnie inne emocje lecz bardziej jestem związany z „Another Heartbreak”, która dużo dla mnie znaczy.

Jak pisałem w rozpoczęciu Abraham śpiewa też po angielsku. Jak mu to wychodzi? ZNAKOMICIE! A doskonałym dowodem na to jest znajdująca się na czwartej pozycji piosenka „Torture”. Nowoczesne rytmy, głos oraz angielski tekst tworzą dzieło na miarę kompozycji światowych gwiazd.

Na krążku doszukałem się też aż trzech piosenek, które przydzieliłem do kategorii „ciekawych brzmień”. W „Todo Terminó”. „Fue Un Error Amarte” oraz „Hearts” nie umiem dokładnie określić co mnie tak „zaskakuje”. Wiem za to że są to nietypowe ale bardzo dobre piosenki godne polecenia.

Na koniec mojej recenzji pozostawiłem trzy piosenki – „It’s U”, „I Choose That Girl” i „Who I AM”, które spodobały mi się najmniej. Nie mówię że są one złe, że psują świetną płytę, ale po prostu nie urzekły mnie. Nie odnalazłem w nich „tego czegoś” co mają w sobie inne propozycje od Hiszpańskiego piosenkarza.

Mimo iż na początku nie byłem przekonany do Abrahama Mateo muszę przyznać że się grubo myliłem. Po przesłuchaniu albumu śmiało mogę stwierdzić że dzięki nastolatkowi polubiłem hiszpańską muzykę. Twierdzę i szczerzę życzę temu młodemu, bo dopiero szesnastoletniemu piosenkarzowi, by stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów na rynku muzycznym.

Abraham-Mateo-Who-I-Am-2014-1200x1200

MOJA OCENA:

[yasr_overall_rating size=”large”]

OCENA CZYTELNIKÓW:

[yasr_visitor_votes size=”large”]

ODSŁUCH: