Okładka/Materiały prasowe

remme z singlem „hunger”

Pochodzący z Holandii remme rozpoczął 2020 rok, prezentując debiutancki singiel „get older”. Czas na kolejną odsłonę talentu 20-latka – utwór „hunger”.

Pochodzący z Holandii wokalista i kompozytor remme w styczniu 2020 zaprezentował debiutancki singiel „get older” – fortepianową balladę, która idealnie sprawdzała się w długie zimowe wieczory. Drugi singiel artysty, gitarowy „hunger”, niesie ze sobą radość i beztroskę.

Z jakiegoś niewyjaśnionego powodu „hunger” od samego początku kojarzyło mi się z jazdą samochodem. Rok temu zdałem egzamin na prawo jazdy i wybierałem się na samochodowe przejażdżki tylko po to, by posłuchać tego kawałka w aucie. Choć tak naprawdę piosenka jest po prostu o seksie…

To, co wyróżnia remme, to jego surowy i ciepły zarazem głos. W „get older” artysta zaprezentował swoje melancholijne oblicze, natomiast „hunger” to radość i ekscytacja, trudna do ujęcia wyłącznie w słowach iskra fizycznego pociągu dwóch młodych kochanków. Artysta napisał utwór razem ze swoim dawnym nauczycielem muzyki, a obecnie producentem i managerem – Isą Azierem. To właśnie Azier namówił remme, by ten zaczął pisać własne piosenki.

„get older” było udanym debiutem remme – kawałek zgromadził dotychczas 2,5 mln streamów, a oficjalny klip, lyric video i akustyczne wideo oraz circle session łącznie odtworzono ponad 280 tys. razy. Kawałek rozgrywały stacje radiowe w Holandii, Niemczech oraz Francji.

remme wychował się w Eindhoven, ale tworzy i nagrywa w Berlinie. Jego największymi muzycznymi inspiracjami są Frank Ocean, Fleetwood Mac, Bruce Springsteen, Jeff Buckley… i Justin Bieber. – Wiem, to dość eklektyczne zestawienie, ale tak to już chyba jest z nami, millenialsami, że nie przejmujemy się ograniczeniami gatunkowymi – tłumaczy remme. Młody wokalista ma starą duszę, czego odzwierciedlenie można znaleźć w komponowanych przez niego utworach.

remme ma za sobą pierwsze występy przed szeroką publicznością, m.in. jako support Jamesa Morrisona w Paradiso Amsterdam w październiku 2019 czy występ na tegorocznej edycji Eurosonic Festival. Wokalista miał supportować zespół Lola Marsh, jednak z wiadomych przyczyn, trasa nie doszła do skutku. Nowe daty koncertów remme zostaną podane wkrótce.