Rock In Summer powraca – poznajcie line up!

Rock In Summer zniknęło z festiwalowej mapy Polski ponad trzy lata temu – organizatorzy wracają z letnim przystankiem koncertowym, a wraz z nimi gwiazdy światowego formatu – jakie?

 

Ciggarettes After Sex:

Ambient–popowa grupa powstała dekadę temu w Teksasie, na koncie ma dwie EP–ki i album długogrający. Panowie szybko zyskali rozgłos i popularność, która rozszerzyła się na wszystkie kraje świata – wszystko to również za sprawą klimatycznych koncertów, na których panuje magiczna i niezapomniana atmosfera. Ciggarettes After Sex wystąpili na najważniejszych, światowych festiwalach – a każdy ogłoszony koncert w Polsce wyprzedawał się praktycznie natychmiast. Band oprócz występu na Rock In Summer pojawi się dzień później w gdańskim Starym Maneżu, gdzie zagra klubowy koncert.


Nothing But Thieves:

Podobnie jak z Ciggaretes After Sex, band jest niesamowicie popularny w Polsce – o czym świadczy również każdy wyprzedany koncert. Brytyjski zespół zadebiutował w 2015 roku krążkiem o takiej samej nazwie, który w wielu krajach znalazł się na liście najlepiej sprzedających albumów. Oczekiwania wobec Nothing But Thieves wzrosły, ale najnowsze wydawnictwo z ubiegłego roku zdecydowanie im sprostało, zdobywając jeszcze lepsze opinie. Dzięki swoim występom zyskali miano jednej z najlepszych, obiecujących, młodych kapel na świecie.


BØRNS:

Początkowo tworzył melancholijne, nostalgiczne utwory – które przy okazji zmiany klimatu i miejsca przerodziły się w energiczne, alternatywne kawałki. Wydał dwie EP–ki i album długogrający, dzięki któremu jego kariera nabrała tempa. Amerykanin wyruszył w trasę koncertową po świecie, a na początku tego roku światło dzienne ujrzało najnowsze wydawnictwo Blue Madonna, na którym usłyszeć można m.in. duet z Laną Del Rey.


Welshly Arms:

Sześcioosobowy zespół wybił się dzięki singlowi Legendary, który został wysłuchany ponad 40 milionów razy – a utwór został wykorzystany w wielu reklamach, serialach czy filmach. Band tworzy rocka, w którym łączy garażowe i alternatywne brzmienia z chociażby bluesem. Już w czerwcu premierę będzie miało najnowsze wydawnictwo No Place Is Home, które promuje Sanctuary.


Sonbird:

Na Rock In Summer nie zabraknie również polskiego akcentu – taką szansę otrzymał młodziutki zespół pochodzący z Żywca. Indierockowe granie połączone z emocjonalnymi tekstami przyniosły czwórce przyjaciół niezwykłą popularność – Sonbird wciąż nie wydał debiutanckiego krążka, choć na koncie ma wiele wyróżnień m.in. na tegorocznej edycji plebiscytu SANKI. Utwór promujący nadchodzące wydawnictwo zebrał jedynie pozytywne opinie, a zespół zyskał miano nadziei polskiej muzyki.

Festiwal odbędzie się 15 sierpnia w Parku Sowińskiego. Bilety trafią do sprzedaży już 17 kwietnia, ceny na ten moment nie są znane.


Więcej:

Rock In Summer na Facebooku