RuPaul’s Drag Race Werq The World Tour po raz pierwszy w Polsce! Gwiazdy hitowego programu zapraszają na kosmiczną podróż

Gwiazdy RuPaul’s Drag Race – Angeria Paris VanMicheals, Aquaria, Bosco, Daya Betty, Jaida Essence Hall, Kandy Muse oraz Rosé – pojawią się w Polsce po raz pierwszy. Artystki zaprezentują spektakularne widowisko, które odbędzie się 31 października 2023 roku w warszawskim EXPO XXI.

RuPaul’s Drag Race to niespotykany fenomen. Reality show bije rekordy popularności oraz zdobywa niebywałe uznanie, czego dowodem jest aż 26 nagród Emmy, które przez lata otrzymał program. Prowadzony przez RuPaul – jedną z najsłynniejszych drag queen na świecie – show wyłania najzdolniejsze i najbardziej ujmujące osobowości tej, obsypanej brokatem, sceny. Werq The World Tour to z kolei niezwykłe, podróżujące po świecie widowisko, w którym biorą udział uczestniczki wielu minionych edycji konkursu. Twórczynie zapraszają wszystkich do świata lip syncu i ekstrawaganckich układów choreograficznych. To największe na świecie wydarzenie skoncentrowane na sztuce dragu, a jego tegoroczna odsłona to prawdziwie kosmiczna odyseja utrzymana w klimacie sci-fi nawiązującym do kultowego „Matrixa”.

Werq The World Tour to celebracja radości i różnorodności oraz wyjątkowa okazja do podziwiania na żywo talentów najzdolniejszych drag queen na świecie. Trasa odwiedzi w tym roku 4 kontynenty, a jednym z jej przystanków będzie Warszawa. Na EXPO XXI wystąpią Angeria Paris VanMicheals, Aquaria, Bosco, Daya Betty, Jaida Essence Hall, Kandy Muse, Rosé oraz 2 uczestniczki 15. edycji RuPaul’s Drag Race – ich personalia poznamy już niedługo. Jedyne show w Polsce odbędzie się 31 października 2023 roku, czyli w barwne Halloween! Trudno o korzystniejsze okoliczności do celebracji święta, które jest synonimem szalonych strojów. Charisma, uniqueness, nerve and talent RuPaul’s Drag Race Werq The World Tour dostarczy nam to i jeszcze więcej! Poniżej przedstawiamy wszystkie królowe, które zapewnią uczestnikom wydarzenia niezapomniane, halloweenowe przeżycia.

Angeria Paris VanMicheals, znana również jako Angie, to finalistka 14. sezonu RuPaul’s Drag Race. Piękność z południa USA rozświetli każde pomieszczenie swoją charyzmą, wyjątkowością i talentem. Jest uosobieniem wysublimowanego gustu oraz pokazów drag queen w Atlancie w najlepszym wydaniu. Angie podbija świat swoim urokiem oraz miłością i pasją do sztuki drag.

Aquaria jest ulubienicą fanów oraz jedną z najmłodszych zwyciężczyń programu, ukoronowaną w wieku 22 lat, która wygrała 10. sezon RuPaul’s Drag Race. Już przed udziałem w show cieszyła się dużą popularnością na Instagramie. Jej występy przepełnione są energią, tańcem, porywającą

muzyką oraz modą na najwyższym poziomie. “Ważnym motywem była dla mnie zawsze dynamika świadomości własnej seksualności i wyglądu, zarówno w warstwie wizualnej, jak i duchowej. To wątek ciągle przewijający się w mojej twórczości” – wyznaje Aquaria. 

 

Bosco jest amerykańską drag performerką. Jej wyluzowany, grunge’owy styl z Seattle to jednak tylko część jej scenicznej persony – ta zaciekle rywalizująca królowa to szykowna femme fatale. Z pomocą ostrego jak brzytwa dowcipu i imponującego arsenału talentów, Bosco dotarła do finału 14. sezonu RuPaul’s Drag Race.

 

Daya Betty zwraca na siebie uwagę poprzez undergroundowy, punkowy styl. Pochodząca z Domu Methyd awanturnicza bogini serwuje fanom i fankom rzeczywistość inspirowaną gwiazdami rocka latami 80. Jest znana z tworzenia niesamowitych stylizacji z dowolnego materiału, jaki wpadnie jej w ręce, i niesłabnącej determinacji, aby podbić serca widzów. “Krew, pot, łzy; umiejętność tworzenia czegoś z niczego – na tym polega dla mnie artyzm” – zdradza niepokorna królowa. Niezależnie od tego, czy wkracza do klubu na swoich 10-calowych platformach, czy też wchodzi na scenę jako finalistka 14. sezonu RuPaul’s Drag Race, Daya Betty zawsze ma w rękawie niespodzianki.


„From the hood to Hollywood!” – taką drogę przebyła właśnie pochodząca z Bronksu Kandy Muse. Ta twardzielka łączy szyk rodem z czerwonego dywanu z osiedlowym luzem. Zajęła 2. miejsce w 13. sezonie RuPaul’s Drag Race i podbiła serca dużej części publiczności. Jest wychowanką

House of Aja, a obecnie reprezentuje Doll House. Wchodzenie Kandy w drogę nie jest wskazane!

 

Dumnie celebrująca swoje szkockie korzenie Rosé dała się poznać w 13. edycji RuPaul’s Drag Race jako comedy queen, która jest w stanie przegadać każdego. Jej ekstrawertyczna osobowość idzie w parze z niepodrabialnym, pełnym elegancji i wyniosłości stylem. Tak, to prawdziwa kwitnąca róża sceny drag queen.

 

“Look over there!” – gospodynią oraz prowadzącą polskiej odsłony wydarzenia będzie Jaida Essence Hall, zwyciężczyni 12. sezonu RuPaul’s Drag Race. Amerykańska drag queen, projektantka mody, wizażystka oraz performerka jest gwiazdą krajowych i międzynarodowych tras koncertowych, w tym Werq the World, A Drag Queen Christmas czy Drive 'N Drag. W 2020 roku wystąpiła jako główna wykonawczyni w Savage X Fenty Fashion Show Rihanny Vol. 2. Ta niekwestionowana miss piękności podbiła scenę dragową za pomocą stylu glamour. Królowa jest gotowa podróżować po świecie, aby pokazać swoim ukochanym fanom, że pochodzenie nie ma znaczenia – zawsze MOŻESZ spełniać swoje marzenia!

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Data: 31.10.2023 r.

Miejsce: EXPO XXI, Warszawa

 

Bilety dostępne na www.followthestep.com oraz w bileterii Going.

Wydarzenia przedstawia Voss Events we współpracy z World of Wonder oraz MTV.