sanah zaprasza na „Ucztę” [aktualizacja]

„Uczta” to trzeci studyjny album sanah. Sama artystka określa go mianem „najważniejszego projektu w życiu”.

Tytułowa uczta to jednocześnie wyrażenie oznaczające miłe spędzanie czasu, wspólne zasiadanie do stołu, przy którym ludzie mogą się zjednoczyć.

Zapraszam Was do swojego stołu – tym razem nie tylko po to, aby dzielić się muzyką, ale przede wszystkim sercem

sanah

W tym artykule: (kliknij, aby przejść)


sanah całym sercem z Ukrainą. „Mamo tyś płakała” to poruszający utwór w duecie z Igorem Herbutem

Przed Wami utwór „Mamo tyś płakała”, do napisania, którego inspiracją była kompozycja Stanisława Moniuszki „Prząśniczka”. Igor, dziękuję Ci, że zechciałeś być jego częścią.

mówi sanah o utworze

100% dochodu z tej piosenki przekazane będzie stowarzyszeniu SIEMACHA. Jest to organizacja zaangażowana w pomoc ofiarom konfliktu, a w szczególności dzieciom.


 „Szary świat” – chwila zapomnienia od sanah i Kwiatu Jabłoni

Nawet w najbardziej mrocznym i smutnym czasie warto szukać choćby odrobiny uśmiechu i optymizmu, które spowodują, że na moment zapomnimy o szarej rzeczywistości. Remedium na obecny trudny czas niech stanie się singlowa piosenka, którą sanah nagrała wspólnie z zespołem Kwiat Jabłoni.

Kompozycja, którą artystka stworzyła z zespołem Kasi i Jacka Sienkiewiczów, nosi tytuł „Szary świat”. To opowieść o często brutalnej codzienności, która jednak czasem nabiera pięknych barw. Bo szary świat to przecież świat każdego z nas. Zwykły, codzienny, normalny, smutny, a zarazem piękny świat. To marzenia, dramatyczne i romantyczne historie, wzloty i upadki. To chwile zapomnienia, przeplatane szarą rzeczywistością.


sanah, Natalia Grosiak i „Czesława”

Zaledwie kilka dni temu poznaliśmy nowy singlowy utwór sanah z Kwiatem Jabłoni, a artystka już postanowiła sprezentować fanom kolejny! Także w duecie. Tym razem otrzymaliśmy nastrojową, liryczną kompozycję, będąca swego rodzaju hołdem dla wielkiej legendy polskiej piosenki.

„Czesława” to tytuł premierowego singla sanah, który nagrała z Natalią Grosiak – artystką znaną z zespołu Mikromusic, a także ze współpracy z Husky, czy Kanałem Audytywnym.

Jak przyznaje sanah, jedną z inspiracji do napisania utworu był także kultowy film Jean-Pierre’a Jeunet’a „Amelia” z 2001 roku z Audrey Tautou w roli głównej.


sanah i Artur Rojek we wzruszającej opowieści o miłości i tęsknocie

Co za duet, co za piosenka! sanah nie przestaje zaskakiwać fanów. Artystka przedstawiła właśnie kolejną kompozycję, która zapowiada jej nadchodzącą płytę „Uczta”. Utwór „Tęsknię sobie” to przepiękna, liryczna opowieść o miłości i tęsknocie. Wraz z sanah snuje ją Artur Rojek.


Co za jazda! sanah ukradli stare audi!

Nowy singiel i nowa historia – tym razem o… skradzionym samochodzie. Utwór nosi tytuł „audi”, a na przejażdżkę artystka zaprasza z duetem Miętha (raper Skip i producent AWGS).

Kolejny etap uczty sanah nie ma melancholijnego, nostalgicznego, czy balladowego klimatu. Wręcz przeciwnie. Piosenkę „audi” można śmiało włączyć na imprezie, a parkiet zapełni się w mgnieniu oka. Utwór poleca się także na samochodowe wypady za miasto – wystarczy odkręcić szybę, podkręcić głośniki i gotowe!


„Sen we śnie” – wyjątkowa ballada w wykonaniu sanah i Grzegorza Turnaua

„Sen we śnie” – taki tytuł nosi szósta piosenka zwiastująca album „Uczta”, którego premiera zaplanowana jest na 15.04. To kolejna piękna ballada, którą sanah dzieli się z nami w ostatnim czasie.

Ten delikatnie, ascetycznie zaaranżowany utwór to wzruszająca historia o miłości i rozstaniu. Przy dźwiękach fortepianu i skrzypiec, wraz z sanah, opowiada ją wielka postać polskiej muzyki – Grzegorz Turnau.


sanah i Ania Dąbrowska śpiewają wiersz Baczyńskiego

Kolejna płyta sanah zatytułowana „Uczta” to prawdziwa gratka dla fanów lirycznych kompozycji z przepięknymi tekstami. Wokalistka przedstawiła właśnie kolejną, którą nagrała z Anią Dąbrowską.

Na nadchodzącym albumie nie brakuje balladowych utworów, niosących w sobie potężny ładunek emocjonalny. Ujawniony wczoraj „Baczyński (Pisz do mnie listy)” to tak właśnie oddziałująca kompozycja.

sanah i Ania Dąbrowska zinterpretowały wzruszający wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a wszystko to na tle smyczków, fortepianu i z ozdobą w postaci partii trąbki.


Marzenie fanów stało się faktem! sanah i Daria Zawiałow we wspólnym utworze!

Marzenie wielu fanów wreszcie stało się faktem! Dwie niezwykle popularne wokalistki – sanah i Daria Zawiałow – zaśpiewały razem utwór „Eldorado”! sanah do występu na swoim albumie zaprosiła kilkunastu gości. Wśród nich znalazła się również Daria Zawiałow, a my właśnie poznaliśmy ich wspólną piosenkę.

„Uczta” to tytuł nadchodzącej płyty sanah, która ukaże się już 15 kwietnia. Krążek zawiera wiele pięknych, lirycznych, melancholijnych i nostalgicznych kompozycji. Nie oznacza to jednak, że brakuje na nim żwawych, tanecznych kawałków. Dowodem na to jest skoczna, ozdobiona błyskotliwym tekstem piosenka „Eldorado”, która właśnie ma swoją premierę.

Album „Uczta” to 11 utworów zaśpiewanych przez sanah w duetach ze znakomitymi wokalistkami i wokalistami (m.in. Ania Dąbrowska, Artur Rojek, Grzegorz Turnau, Daria Zawiałow).


Artystyczne drogi sanah i Vito Bambino krzyżują się ponownie!

Artystyczne drogi sanah i Vito Bambino skrzyżowały się już nie raz. Przy okazji pracy nad nowym albumem wokalistki zatytułowanym „Uczta”, doszło do ponownej współpracy z aktorem, piosenkarzem oraz producentem znanym z zespołu Bitamina. Oto jej efekt!

sana i Vito mieli okazję nagrać duet już przy okazji poprzedniego albumu „Irenka”. Utwór „Ale jazz!” stał się wtedy prawdziwym przebojem, królując na polskich listach przebojów. Teraz młodzi artyści prezentują kolejny wspólny numer, który ma szansę powtórzyć ten rezultat.

Mowa o kawałku „oscar”, opartym na tak bliskim Vito przyjemnie bujającym, elektronicznym brzmieniu. W tekście utworu artyści mierzą się chociażby z kwestiami kariery w Warszawie, mediami, czy z hejtem w Internecie. Co o tym myślą? Sprawdźcie sami!


sanah, Dawid Podsiadło i ich muzyczna uczta!

Już tylko godziny dzielą nas od premiery trzeciego albumu sanah pt. „Uczta”! To oznacza, że poznaliśmy większość „dań”, które przygotowała dla nas artystka. Jednym z ostatnich, ale zdecydowanie nie mniej wykwintnym, jest utwór zaśpiewany w duecie z Dawidem Podsiadło.

„ostatnia nadzieja” to piosenka, która muzycznie kojarzy się z klimatem country, ozdobiona pięknym tekstem o nadziei i marzeniach.


Trasa koncertowa – sanah zaprasza na UCZTĘ 2022

sanah ma wielki zaszczyt zaprosić na wykwintną UCZTĘ!

To 12 wyjątkowych koncertów, zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym, podczas których Artystce towarzyszyć będzie 10-osobowa orkiestra smyczkowa POLISH SOLOISTS oraz jeden z jej muzycznych idoli*. Informujemy jednocześnie, że w Warszawie UCZTA odbędzie się aż dwa razy, bowiem pierwszy koncert został wyprzedany. Drugi dodatkowy będzie miał miejsce 18.04.2022.