„Szary człowiek” według The Freedom Birds

Zespół The Freedom Birds już niejednokrotnie zaskakiwał słuchaczy. Tym razem to jednak coś innego. „Szary człowiek” to utwór stworzony we współpracy z wyjątkowymi artystami – Moniką Mimi Wydrzyńską oraz Patrickiem The Panem!

Czas poczuć powiew świeżości od The Freedom Birds!

Nasz najnowszy singiel to doskonała okazja do jesiennej zadumy nad sobą samym i poszukiwania głębszego sensu w zabieganej codzienności. Ta klimatyczna aura sprzyja życiowym refleksjom. Dlatego postanowiliśmy właśnie teraz opowiedzieć o ludzkich szarościach. O problemach i stereotypach w jakie ślepo brniemy, pozbawiając się kolorowych marzeń i pragnień. Nasz świat będzie tak szary jak szaro na niego popatrzymy. A wystarczy przecież zmienić okulary na różowe i szeroko otworzyć oczy i serca. Naszym sposobem jest muzyka. 

The Freedom Birds

The Freedom Birds – kim są?

The Freedom Birds gra eklektyczny rock doprawiony szczyptą alternatywy i popu. Muzyka jaką tworzą jest wypadkową różnorodnej wrażliwości i interpretacji tych samych zjawisk, towarzyszących bacznie otaczającemu światu, począwszy od młodzieńczego buntu po kryzys wieku średniego. Tworzą z pasji i wewnętrznej potrzeby, muzyka ich uskrzydla, daje życiową wolność i sens, gwarantuje bezpieczny azyl chroniący przed współczesnym dziwnym światem. Dlatego nazywają się The Freedom Birds – ptaki wolności! Chętnie sięgają do korzeni, czyli lat 60 i 70-tych oczywiście nie zamykając się jedynie w nich. W ich utworach da się wysłyszeć dużo gitarowego analogowego brzmienia wzmocnionego groove`owym fundamentem tradycyjnej sekcji rytmicznej z domieszką elektroniki. Dopełnia to niebanalna i charyzmatyczna wokalistka, dla której scena jest jedynym słusznym żywiołem.