Teledysk Rubber Dots promuje kompilację festiwalu Audioriver

Właśnie pojawił się klip promujący kompilację „Audioriver: 10 Years In Plock”, czyli pierwsze wydawnictwo płytowe jednego z najważniejszych polskich wydarzeń muzycznych. Obraz powstał do singla „Lead Singers Talk Too Much” duetu Rubber Dots i został w całości nakręcony w mieście, w którym festiwal jest organizowany.

image002

„Myślę, że wiele osób będzie zaskoczonych, gdy zobaczy, jak wygląda pierwszy teledysk w historii Audioriver” – mówi rzecznik prasowy festiwalu, Łukasz Napora. „Jesteśmy znani z energii i wielobarwności, a tymczasem klip jest monochromatyczny, dość mroczny i nie pokazuje żadnej imprezy. Zamiast jednak kręcić jakąś radosną reklamę, chcieliśmy stworzyć coś szczerego, prawdziwego i pokazującego Płock od strony dla większości naszej publiczności nieznanej. Stąd pomysł na minidokument o tamtejszych wioślarzach.”

Teledysk Rubber Dots to dzień z życia Łukasza Lewandowskiego, Łukasza Krajewskiego, Damiana Plewińskiego i Adama Witczaka – członków Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego. To reprezentanci Polski i utytułowani zawodnicy, którzy podobnie jak Audioriver, choć w innej dziedzinie, na co dzień promują swoje miasto. Za reżyserię i produkcję teledysku odpowiadają Mateusz Erdmann oraz Michał Więckowski.

„Lead Singers Talk To Much” to jedna z piętnastu produkcji przekazanych specjalnie na kompilację Audioriver i dostępnych wyłącznie na niej. „Skąd wybór akurat tego utworu na singel? Trudno w jednej produkcji pogodzić wszystkie twarze Audioriver. Na festiwalu słychać przecież wszystko od techno, przez drum & bass i electro, aż do popu. Utwór warszawskiego duetu łączy jednak w sobie wiele muzycznych światów i – co najważniejsze – oddaje klimat Audioriver. W dużym uproszczeniu: jest ambitny i trochę mroczny, a jednocześnie przecież chwytliwy i porywający. Lubimy myśleć, że właśnie taki jest nasz festiwal” – komentuje Napora.

image004

Oprócz CD2 wypełnionego wyłącznie ekskluzywnymi produkcjami, na wydawnictwo składa się także pierwszy krążek z trzynastoma wcześniej wydanymi produkcjami, od takich artystów, jak Moderat, Underworld czy Rudimental. Album ukazał się 15 czerwca nakładem Warner Music Poland i jest dostępny m.in. w salonach Empik, Saturn, Media Markt oraz Empik.com.

LISTA UTWORÓW

CD1 PREVIOUSLY RELEASED

 1. Paul Kalkbrenner – The Palisades
 2. Röyksopp – What Else Is There (Trentemøller Remix)
 3. GusGus – Arabian Horse
 4. Pretty Lights – I Know The Truth
 5. Gesaffelstein – Pursuit
 6. Zombie Nation – Supercake 53
 7. Maribou State feat. Pedestrian – The Clown
 8. Submotion Orchestra – Bring Back The Wolf
 9. Mano Le Tough – Primative People (Tale Of Us Remix)
 10. Moderat – Seamonkey
 11. Underworld – Always Loved a Film
 12. Netsky – Memory Lane
 13. Rudimental feat. Emeli Sandé – Free

CD2 EXCLUSIVES

 1. Floex & Tom Hodge – Resurgence
 2. Rubber Dots – Lead Singers Talk Too Much
 3. Starkey feat. Brielle – Crashed
 4. Kalipo – Mäusemarch (niedostępny w wersji cyfrowej)
 5. DreamChach – Can’t Sleep
 6. XXANAXX – Sunglasses
 7. Rawski & iRobot feat. Novika – Push The Beat
 8. Thomas Langner – Obsession
 9. Mistabishi – Prime Mover, part one (Korg ES2)
 10. Nymfo – Odessa
 11. The Qemists – Requiem
 12. Jaguar Skills & Majestic – Wildstyle (niedostępny w wersji cyfrowej)
 13. Negativ – Stealth (Edit)
 14. Piotr Klejment – Codename 001-03 (Edit)
 15. Fairmont – Grains

Więcej na www.audioriver.pl oraz www.warnermusic.pl

***

Festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę.
W ciągu 9 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad
175 tys. fanów z Polski  i Europy, a edycja 2014 zgromadziła na plaży rekordową liczbę ok. 25 tys. osób każdego dnia.

 

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Underworld, Róisín Murphy, Adam Beyer, ALSO (Second Storey & Appleblim) live, Anja Schneider, Audion live, Bicep, Baasch, Ben Klock, Black Coffee, Breakage , CW/A live, Damian Lazarus & The Ancient Moons, dBridge, Dieselboy, DJ Marky feat. Stamina MC, Fur Coat, Gramatik live, Graze live, Hercules & Love Affair, High Contrast, Icicle – Entropy live, Jaguar Skills, John Talabot, Joy Orbison, Kalipo live, Karenn live, London Elektricity Hospital Summer Set, Marcel Dettmann, Nervy, Noisia, Rawtekk live, Roni Size Reprazent live, Rødhåd, Simian Mobile Disco (dj set), Solomun, SpectraSoul, Spor feat. SP:MC, Tale Of Us, Technimatic, Tiga live, Zenker Brothers, Oliver Koletzki, Sebo K, Panteros 666, Sam Tiba oraz Canblaster.

 

 1. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2015 r.