The Maccabees „Spit It Out” – premiera teledysku

image002

The Maccabees opublikowali właśnie trzeci i ostatni klip z trylogii wyreżyserowanej przez Josepha Connora. Teledysk zabiera widza we wzruszającą podróż po nieistniejących już muralach Davida Bratby’ego, umiejscowionych w przejściu podziemnym pod Elephant and Castle w Londynie. Wideo świetnie akompaniuje najnowszemu singlowi „Spit It Out”.

Teledysk przedstawia dalsze historie głównego bohatera, który zniknął w podwodnym świecie pod koniec teledysku do „Marks To Prove It”. Wyłania się z wody na początku klipu, a następnie zwiedza sieć tuneli, rozciągających się pod Faraday Memorial w Londynie – charakterystycznym budynku znanym z okładki najnowszego albumu zespołu. 

Idealna konkluzja trylogii, nawiązuje do „Echo Days”- filmu dokumentalnego opowiadającego o kulisach powstawania czwartej, nowej płyty studyjnej zespołu. Album i film dokumentalny (który miał swoją premierę na London Film Festival w tym miesiącu) oraz fascynujące trzy klipy tworzą łącznie zapadający w pamięć i emocjonalny obraz skupiający się na niezauważalnym przez wszystkich obszarze miasta. 

„Ścieżki pod Elephant and The Castle były ozdobione zaskakującymi, dziwnymi, pełnymi kolorów muralami. Każdego dnia, dojeżdżający do pracy ludzie mijali te wyjątkowe i charakterystyczne obrazy, które w pewnym stopniu stały się częścią społeczeństwa. Czuję, że ten klip jest przede wszystkim
o ogromnej stracie –  stracie charakteru i stracie indywidualności.” –
opowiada reżyser klipu.