Mad-Music.pl

WSCHODZĄCE SŁOŃCE I ZMIANA PÓR ROKU DLA NINY NESBITT

Od dziś możemy usłyszeć nowy album Niny Nesbitt „The Sun Will Come Up, The Seasons Will Change” i zagłębić się w delikatnych popowych dźwiękach.

Nina Nesbitt pochodzi ze Szkocji, a sławę zdobyła swoim debiutanckim albumem „Peroxide” w 2013 roku, zaraz po powrocie z otwierania Europejskich koncertów Ed’a Sheeran’a i wydaniu kilku EP. Kilka lat później, w 2016, po tym jak została porzucona przez wytwórnię, wraz z EP „Modern Love” Nesbitt zmieniła image i kolejny raz dostała się playlistę BBC Radio 1. Świetny singiel „Chewing Gum” i jeszcze lepszy teledysk spowodowały kolejny skok w karierze. W tym samym roku światło dzienne ujrzało EP „Life in Colour” z piosenkami napisanymi o historiach fanów. Jest to bardzo przejmujący, alternatywny pop. Jednakże, pomimo niezależnego wydawania muzyki był to ciemny okres w prywatnym życiu artystki. Ponieważ poprzednia wytwórnia przez długi okres nie chciała wydawać jej muzyki, Nesbitt straciła pewność siebie i przez sześć miesięcy siedziała zamknięta w sypialni.

Nowy rozdział

Jednak życie wynagradza tych, którzy się nie poddają. W listopadzie 2016 roku Nesbitt dołączyła do niezależnej wytwórni Cooking Vinyl.  W lipcu 2017 światło dziennie ujrzała piosenka „The Moments I’m Missing” opowiadającą o jej dorastaniu i o tym jak przez marzenia o przyszłości nie zwracamy uwagi na teraźniejszość, a potem ogarnia nas tęsknota. Ten utwór był pierwszą samodzielną produkcją artystki; zapoczątkował nowy rozdział i zapowiedział jeszcze wtedy nieogłoszony album, który dziś mamy możliwość usłyszeć. Twórczyni mówi, że „The Sun Will Come Up, The Seasons Will Change” jest albumem, który chciała zrobić według swoich zasad:

Jest to szczere stanowisko osoby dwudziestoparoletniej dające prawdziwy wgląd w jej często nieustannie zmieniające się życie […] Chcę żeby ludzie płakali i śmiali się do tego albumu

Track by Track

Jednym z singli promujących było „The Best You Had”. W track by track na swoim kanale YouTube, gdzie Nesbitt zaczynała karierę, artystka wypowiada się, że jest to piosenka o zazdrości, którą niestety wszyscy czujemy po zakończonym związku, nawet gdy sami nie chcemy w nim być. Ciekawostką dotyczącą tego utworu jest to, że trafił on na osobistą playlistę Taylor Swift (!!!), a to właśnie Swift zainspirowała Nesbitt do złapania gitary i tworzenia muzyki.

Nasza reakcja po pierwszym odsłuchaniu albumu jest taka jakiej oczekiwała autorka. Już otwierające „Sacred” będące piosenką stanowiącą powtórne przedstawienie się artystki, po wszelkich zawirowaniach i zmaganiach z depresją oraz poczuciem bycia niewystarczającą, chwyta za serce i wciąga w opowiadaną historię. Na płycie możemy usłyszeć hymn o miłości do samej siebie – „Somebody Special”; roztańczone „Loyal to Me” i “Love Letter, napisane z zamysłem o girl-bandzie R&B z przełomu wieków; czy też asertywne „Colder” o trudności otworzenia się na nowy związek po tym jak zostało się skrzywdzonym. Wraz z postępem albumu ogrania nas spokój dzięki uczuciowej balladzie “Things I Say When You Sleep“, czy naszemu nie-singlowemu faworytowi – „Last December”.

Premiera singla

Wraz z albumem Nina obdarowała nas nowym teledyskiem do swojej ulubionej piosenki (naszej zresztą też 🌺)! Jest to ścieżka „Is It Really Me You’re Missing”, która napisana została z zamysłem o Rihanna’ie i do niej wysłana. Podobno piosenkarka chciała zatrzymać utwór na kolejny album, więc Nesbitt zdecydowała się sama go użyć. My bardzo się z tego powodu cieszymy. Jej wysoki, przejrzysty i emotyczny wokal wsparty przez dźwięki fortepianu oraz elekronicznych smyczków oddziaływuje na odbiorcę. Szczególnie przy tak prawdziwym tekście.

Jak najlepiej podsumować ten album? Samymi słowami autorki: “Even in the darkness I’ll be okay/ The sun will come up, the seaons will change”. Jakbyście mieli ochotę zobaczyć Nesbitt na żywo to zapraszamy w kwietniu do Wielkiej Brytanii. Trzymamy kciuki za Europejską trasę. Może Szkotka nareszcie odwiedzi Polskę.

Beata Siemaszko

Beata Siemaszko

Polub nas!

Reklama

Polecamy

Instagram

Instagram has returned empty data. Please authorize your Instagram account in the plugin settings .

Reklama