The Winners are… Biak, HWR & Lilu

Od lewej - HWR i Biak

Na kanale MaxFloRecTV dostępny jest już singiel „The Winners” znanego ze składu Heavy Mental duetu Biak (MC) & HWR (producent). Gościnnie  w numerze pojawia się Lilu. Warstwę wizualną utworu stanowi… mashup!

„Jestem ostatni do tanich morałów, ale pierwszy, żeby opowiedzieć, jak mi się udało” – rapuje Biak. „Wygrana jest obok, o ile wiesz, w co grasz” – śpiewa w refrenie Lilu. Autorem bitu i skreczy jest działający w barwach MaxFloRec DJ HWR. Za warstwę liryczną odpowiada oczywiście Biak i pojawiająca się na featuringu Lilu. Wszystkiemu towarzyszy, stworzony przez grupę Improbros, wyjątkowy kolaż. Do jego realizacji wykorzystano materiały z serwisu Vimeo. Klip trafił na MaxFloRecTV 14.05.

Gościnny udział Lilu w tym projekcie DJ HWR komentuje następująco: – Pracując nad tym kawałkiem, nad samym bitem, stwierdziliśmy, że idealnie pasowałby w nim kobiecy wokal. Już wcześniej chcieliśmy coś nagrać z Lilu, ale najlepsza do tego okazja nadarzyła się teraz. Lilu idealnie wpasowała się w klimat utworu. Dodaje: – Numer jest przyjemny, soulowy, a bit bardzo emocjonalny.

Jak zdradził nam producent, tekst autorstwa Biaka powstał „na gorąco”, w studiu, podczas rejestracji materiału. – Ten numer jest więc żywą, zajawkową opcją – komentuje HWR.

Tekst: Kajetan Balcer (MaxFloRec)