Fot. Materiały prasowe

Tones and I – autorka największego hitu ostatniego roku powraca!

Australijska artystka, Tones And I, opublikowała nowy singiel „Ur So F**kInG cOoL„, który już jest dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Piosence towarzyszy klip, który wyreżyserowali Nick KozakisLiam Kelly oraz Tones And I. W teledysku widzimy wokalistkę i autorkę piosenek, wcielającą się w różne osoby, które są ignorowane na imprezie.

Napisałam ten utwór, po tym jak wybrałam się na imprezę, na której każdy myślał, że jest najfajniejszą osobą na sali – wyjaśnia Tones And IPomyślałam: „Ale to słabe, spadam”.

Ur So F**kInG cOoL” to najnowsza propozycja od bijącej rekordy popularności, wschodzącej supergwiazdy, jaką bez wątpienia jest Tones and I. Utwór jest następcą „Can’t Be Happy All The Time” i „Bad Child„. 

Tones And I odnosi sukces za sukcesem. Ostatnio zwyciężyła w konkursie International Songwriting Competition (ISC), a w miniony poniedziałek za sprawą przeboju „Dance Monkey” została wyróżniona w kategoriach Piosenka roku i Przełom roku podczas australijskich nagród muzycznych (Australasian Performing Right Association).

Dance Monkey” okazał się nie tylko „najczęściej  Shazamowanym” singlem w historii, ale także zgromadził miliard odsłon na YouTube, a ponadto stał się piątą najchętniej słuchaną piosenką na Spotify w wykonaniu kobiety-artystki. Hit ma już 7 miliardów streamów na całym świecie, w USA pokrył się podwójną platyną, a w 15 innych krajach ma status wielokrotnej platyny czy nawet diamentowy.  Gdyby tego było mało, „Dance Monkey” dotarło na 4. miejsce Billboard Hot 100, a tym samym była to pierwsza napisana wyłącznie przez kobietę piosenka w top 5 zestawienia od 8 lat. W Australii „Dance Monkey” jest rekordzistą w liczbie tygodni spędzonych na szczycie listy przebojów, a w Wielkiej Brytanii jest najdłużej utrzymującym się numerem 1 oficjalnej listy przebojów jeśli chodzi o przedstawicielki płci pięknej. Historię piosenki przedstawił „The New York Times” w jednym z odcinków swej serii „Diary of a Song”.

Pochodząca z australijskiego Mornington Peninsula Tones And I w 2018 roku wybrała się do Byron Bay, by tam spróbować zarabiać, śpiewając na ulicach. Już pierwszego dnia przyciągnęła tłum. Postanowiła więc rzucić pracę i przenieść się do Byron, gdzie przez rok mieszkała w swoim vanie, a w weekendy śpiewała dla przechodniów i pisała piosenki. Dziś jej „Dance Monkey” dziesięciokrotnie pokryło się platyną w Australii i zgromadziło 7 miliardów streamów na całym świecie. Ponadto, Tones And I zdobyła 4 najważniejsze nagrody podczas ARIA Awards, w tym dla Najlepszej artystki i Najlepszego popowego wydawnictwa.