WIELKI POWRÓT THE CINEMATIC ORCHESTRA

The Cinematic Orchestra po 12 latach wracają z nowym albumem i zapowiadają trasę po Europie. W Polsce formację będzie można usłyszeć w drugiej połowie maja aż w 5 miastach!

Formacja założona przez Jasona Swinscoe i współtworzona od pewnego czasu przez długoletniego przyjaciela i współpracownika Dominica Smitha stworzyła unikalne brzmienie krzyżujące ze sobą jazz i muzykę filmową z subtelnymi elementami elektroniki. Od czasu gdy 20 lat temu zadebiutowali albumem Motion udało się sprzedać im setki tysięcy płyt. Ich najsłynniejszy utwór To Build A Home ma ponad ćwierć miliona odtworzeń w serwisach sreamingowych. Utwór znany jest przede wszystkim z seriali takich jak Grey’s Anatomy czy Orange Is The New Black. Kawałek Arrival Of The Birds znalazł się z kolei w Oscarowym filmie Teoria Wszystkiego. Na swoim koncie mają też kilka pełnych soundtracków, między innymi do filmu  The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos.

Swinscoe i Smith współpracują z rewelacyjnymi instrumentalistami, a także najlepszymi i najoryginalniejszymi głosami. Fontanella Bass, Patrick Watson, Roots Manuva czy Moses Sumney to tylko niektóre z nazwisk tych wspaniałych muzyków. Dwaj ostatni pojawią się na najnowszym albumie grupy. To Believe swoją premierę będzie miał 15 marca i znajdzie się na nim 7 utworów.

Polscy fani mieli okazję zobaczyć grupę już wielokrotnie. Występowali tu już na kilku festiwalach: Sacrum Profanum, Warsaw Summer Jazz czy Tauron Nowa Muzyka. Tym razem zagrają u nas aż 5 koncertów w kilku różnych miastach:

17.05 Wrocław,  Centrum Koncertowe a2

18.05 Kraków, Studio

19.05 Gdańsk, Stary Maneż

20.05 Warszawa, Palladium

21.05 Poznań, Sala Ziemi

Bilety już w sprzedaży!